Sprawiedliwości stało się zadość po gali Ares FC 11. Werdykt walki z udziałem Pawła Biernata został zmieniony jako zwycięski na korzyść naszego zawodnika.

Przypomnijmy, że Polak zmierzył się z Faycalem Hucinem na gali Ares FC 11 w dniu 20 stycznia. Po upływie ponad dwóch minut Biernat wyprowadził kopnięcie w parterze po którym sędzia przerwał pojedynek. Pierwotnie wydawało się, że „Bieszczadzki Rosomak” kopnął swojego przeciwnika w głowę. Pokazane powtórki pokazały jednak, że Polak trafił Hucina w klatkę piersiową co nie jest nielegalne. Sam Marokańczyk nie mógł kontynuować walki z powodu kontuzji nogi i został ogłoszony zwycięzcą pojedynku.

Od razu po starciu złości nie ukrywał sztab Polaka, który zapowiadał odwołanie się od rezultatu. Wszystko poszło na ich myśli, ponieważ werdykt zmieniono na korzyść Biernata, który ostatecznie wygrał walkę z Hucinem przez techniczny nokaut. Informację potwierdził na Twitterze francuski dziennik La Sueur.

Biernat (MMA 5-0) niniejszym pozostaje niepokonany po szyldem Ares FC z dwoma zwycięstwami. Co ciekawe pierwsze z nich również odniósł w dziwnych okolicznościach. Na gali Ares FC 2 w grudniu 2021 pierwotnie przegrał z Marselem Sychevem przez nokaut, jednak u Francuza w organizmie wykryto niedozwolone substancje. W związku z powyższym werdykt zmieniono na korzyść Biernata.