Po sierpniowych galach Babilon MMA 15 i KSW 54 w Rankingu PL pojawiły się kolejne zmiany w zestawieniach najlepszych zawodników mieszanych sztuk walki w naszym kraju. Poniżej znajdziecie podsumowanie wszystkich zmian na listach poszczególnych kategorii wagowych.

Po kolejnym zwycięstwie przed czasem #3 Michał Kita (MMA 20-11-1) przesuwa się na najniższy stopień podium najlepszych zawodników wagi ciężkiej w Polsce. Nieudany powrót do organizacji KSW przez #5 Michała Andryszaka (MMA 21-9-0) sprawił jego spadek o dwie pozycje w rankingu.

Na piątej pozycji w wadze półciężkiej umocnił się #5 Łukasz Sudolski (MMA 7-0-0), który na sierpniowej gali Babilon MMA już w pierwszej rundzie pokonał Mario Zgelę. Było to siódme zwycięstwo w karierze niepokonanego zawodnika.

W wadze półśredniej #2 Daniel Skibiński (MMA 16-5-0) umocnił się na drugiej pozycji po łatwym pokonaniu Kirilla Medvedovskiego. Po kolejnym zwycięstwie z rzędu awans o jedną pozycję zaliczył #12 Kacper Koziorzębski (MMA 7-2-0), który tym samym przeskoczył #13 Kamila Oniszczuka (MMA 7-1-0).

Bez zmian na szczycie wagi lekkiej. Pozycję lidera wciąż zajmuje niepokonany #1 Mateusz Gamrot (MMA 17-0-0), natomiast po przegranej w walce wieczoru KSW 54 podium zamyka #3 Marian Ziółkowski (MMA 21-8-1). Awans o jedną pozycję zaliczył #10 Maciej Kazieczko (MMA 7-1-0), który przed czasem rozprawił się z Karlo Caputem. Debiut w najlepszej piętnastce w Polsce zalicza #14 Sebatian Rajewski (MMA 9-5-0), który w świetny sposób wypunktował Armena Stepanyana.

Awans o jedną pozycję po siódmym zwycięstwie w karierze i siódmym zwycięstwie przed czasem zalicza w wadze piórkowej #4 Dawid Śmiełowski (MMA 7-0-0), który tym samym przegonił #5 Kamil Łebkowskiego (MMA 18-10-0). Po przegranej ranking opuszcza Piotr Kacprzak, którego miejsce na czternastej pozycji zajmuje debiutujący w zestawieniu #14 Hubert Lotta (MMA 2-1-0).

Po powrocie do klatki do zestawienia wraca również #4 Paweł Polityło (MMA 5-2-0), który na KSW 54 pokonał decyzją Bogdana Barbu. Powoduje to spadek sześciu zawodników o jedną pozycję w dół oraz wypadnięcie Kamila Korzeniowskiego, który zajmował dziesiątą lokatę.

Zestawienie dziesięciu najlepszych kobiet w Polsce opuszcza Weronika Zygmunt, która na Babilon MMA 15 została poddana przez debiutującą w rankingu #10 Olgę Michalską (MMA 3-0-0).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.