Kolejna gala w polskim MMA przyniosła kolejne zmiany w Rankingu PL. Podczas gali Babilon MMA 19 kibice zobaczyli trzech zawodników i jedną zawodniczkę sklasyfikowanych w zestawieniach poszczególnych kategorii wagowych, a rezultaty starć doprowadziły do roszad w rankingu.

Po gali Babilon MMA 19 najważniejsza zmiana dotyczy pierwszej dziesiątki kategorii ciężkiej. Awans o trzy miejsca zalicza #8 Kevin Szaflarski (MMA 10-1-0), który pokonał większościową decyzją sędziów #9 Filipa Stawowego (MMA 7-2-0). Niepokonany od dziesięciu pojedynków Szaflarski w kolejnej walce prawdopodobnie skrzyżuje rękawice ze sklasyfikowanym na piątym miejscu Łukaszem Brzeskim. Ma to być starcie o pas mistrzowski organizacji Babilon MMA w wadze ciężkiej.

Dwa pojedynki w kategorii piórkowej przyniosły roszady w dolnej części najlepszej piętnastki w tej wadze. Awans o dwie pozycje zaliczył #12 Karol Kutyła (MMA 4-1-0), który po dobrej walce pokonał na punkty Artura Drążka. Do zestawienia powrócił także #14 Piotr Kacprzak (MMA 4-3-0), który w rewanżowym starciu nie pozostawił żadnych złudzeń kompletnie dominując spadającego o dwa miejsca #15 Huberta Lottę (MMA 2-2-0). Ranking opuszcza natomiast zamykający wcześniej czołową piętnastkę Dominik Gierowski (MMA 4-2-0), który na gali Armia Fight Night 9 przegrał z Mansurem Azhievem.

Ranking kobiet bez podziału na kategorie wagowe opuszcza Róża Gumienna (MMA 3-1-0), która zaliczyła pierwszą przegraną w karierze w starciu z Ekateriną Shakalovą. Jej miejsce zajmuje powracająca do rankingu #10 Sylwia Juśkiewicz (MMA 9-6-0).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.