Ray Borg (MMA 13-5), były pretendent do pasa mistrzowskiego w wadze muszej, wycofał się z występu na jutrzejszej gali UFC Fight Night: Eye vs Calvillo z powodów rodzinnych. Nowym rywalem Meraba Dvalishviliego (MMA 10-4) został Gustavo Lopez (MMA 11-4), aktualny mistrz kategorii koguciej Combate Americas. Pojedynek odbędzie się w umownym limicie do 140 funtów.

Krótko po ogłoszeniu występu Lopeza na najbliższej gali UFC odezwał się Campbell McLaren. Prezes organizacji Combate Americas poinformował, że zawodnik wykonuje „zły ruch”, ponieważ cały czas wiąże go ważny kontrakt z jego organizacją.

Daniel Rubenstein, menadżer Lopeza, przyznał się do popełnienia błędu. Amerykanina faktycznie obowiązywał aktualny kontrakt z Combate Americas, co nie pozwalało zawodnikowi na występ w UFC. Menadżer wystosował oficjalną prośbę do organizacji o zwolnienie Gustavo z umowy i zarazem pozwolenie mu na walkę w oktagonie z Dvalishvilim.

Z oświadczenia Campbella McLarena dowiedujemy się, że organizacja Combate Americas ostatecznie postanowiła pójść na ugodę i zwolnić Gustavo Lopeza z kontaktu.

Combate Americas podjęło decyzję o pozwolenie Gustavo Lopezowi na pójście naprzód i walkę podczas sobotniej gali UFC. Życzymy mu powodzenia w dalszej karierze.

30-letni Gustavo Lopez przez większość swojej kariery był związany z Combate Americas. Amerykanin został mistrzem wagi koguciej w zeszłym roku, a swój tytuł zdążył obronić jeden raz. Lopez aż 10 z 11 wygranych w karierze odniósł przed czasem, pięciokrotnie nokautował swoich przeciwników i tyle samo razy zwyciężał przez poddanie. Aktualnie zawodnik posiada serię 3 zwycięstw z rzędu.

Merab Dvalishvili może pochwalić się identyczną passą zwycięstw co Lopez. Gruzin po dwóch porażkach na początku przygody z UFC, w swoich kolejnych występach wygrywał z Terrionem Warem, Bradem Katoną oraz Caseyem Kenneyem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.