marian_ziółkowski

Już 29 sierpnia podczas gali KSW 54 Marian Ziółkowski zmierzy się z Maciejem Kazieczką. Obaj zawodnicy liczą na to, że wygrana w tym boju da im szansę na walkę mistrzowską.

Marian Ziółkowski miał już raz walczyć o pas. Do walki miało dojść podczas gali KSW 50, ale niestety Polak musiał wycofać się ze starcia z Normanem Parkiem z powodu kontuzji.

Dziś Marian skupia się na nadchodzącym boju, ale jak sam mówi w rozmowie dla KSW, myśli też o starciu mistrzowskim.

Skupiam się na tej walce, bo jeśli ją przegram, to w ogóle nie będę mógł marzyć o pasie. To jest priorytet, ale oczywiście mam gdzieś w głowie wizję na kolejne pojedynki. Jeśli uda mi się wygrać z Maćkiem, to myślę, że powinienem dostać walkę o pas.

Ziółkowski jest zadowolony z aktualnego zestawienia, bo styl walki Maćka Kazieczki mu odpowiada.

Uważam, że to jest fajne zestawienie, bo i ja i on bardziej preferujemy walkę w stójce, co też kibicom może się podobać. Ja też lubię walczyć ze stójkowiczami, bo największe problemy w karierze zawsze sprawiali mi niscy, mocni, silni zapaśnicy. Cieszę się więc, że to będzie stójkowy zawodnik.

Marian Ziółkowski dysponuje znacznie większym doświadczeniem w klatce od Macieja Kazieczki. Ma na swoim koncie aż 24 zawodowe więcej od rywala, ale jak sam mówi, to nie zawsze odgrywa kluczową rolę w walce.

Doświadczenie, czy to chodzi o starty w zawodowym czy też amatorskim MMA, mam bardzo duże, ale też często przypominam, że bywa, iż w stosunku do rywala wcale nie mam większego doświadczenia jeśli chodzi o lata treningu. Ja dopiero w roku 2009 roku pierwszy raz trafiłem na matę, a często jest tak, że zawodnicy trenują od dziecka, czy to jiu-jitsu, czy zapasy. Myślę, że moje doświadczenie z walk działa na moją korzyść, ale też miałem takie starcia w karierze, np. z Mateuszem Rębeckim, który miał dużo mniejsze doświadczenie i potrafił sobie ze mną poradzić. Nie zawsze więc musi to mieć przełożenie.

Zobacz również: Kazieczko: „Wydaje mi się, że po walce z Marianem będę zasługiwał na starcie o pas”

8 KOMENTARZE

 1. Tylko jej znowu nie odrzuć

  :jjsmile:

  A tak serio to wygrany musi walczyć o pas w następnej walce. Musaev raczej przegra z Gamerem więc pytanie kogo dadzą wygranemu o pas.

 2. Tylko jej znowu nie odrzuć

  :jjsmile:

  A tak serio to wygrany musi walczyć o pas w następnej walce. Musaev raczej przegra z Gamerem więc pytanie kogo dadzą wygranemu o pas.

  Boryskowi Tygryskowi.

 3. No nie wiem Mariano, w KRSONE wszystko jest możliwe. Równie dobrze (np.po walce Gamer-Musaev), może być walka Parke-Mańkowski albo Kornik-Mańkowski o zwakowany pas, cholera wie w tym cyrku.

 4. Tylko jej znowu nie odrzuć

  :jjsmile:

  A tak serio to wygrany musi walczyć o pas w następnej walce. Musaev raczej przegra z Gamerem więc pytanie kogo dadzą wygranemu o pas.

  Borysa

 5. No nie wiem Mariano, w KRSONE wszystko jest możliwe. Równie dobrze (np.po walce Gamer-Musaev), może być walka Parke-Mańkowski albo Kornik-Mańkowski o zwakowany pas, cholera wie w tym cyrku.

  Po walce Gamer-Musaev będzie Gamer-Parke 4: return of the czamp.

  Gamer nie wyjdzie z KSW – dostanie kilka tys podwyzki i bedzie zadowolony.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.