Norman Parke rozpoczął przygotowania do swojej kolejnej walki w klatce MMA. Jak niedawno informował Mateusz Gamrot w „Oktagon Live” na Kanale Sportowym, to z nim „Stormin” ma w zmierzyć się w klatce KSW. Stawką pojedynku obu panów będzie pas mistrzowski kategorii lekkiej organizacji.

Smaczku dodaje fakt, że Parke trenować do starcia z Polakiem będzie w byłym klubie „Gamera”, Ankos MMA. Dzisiaj zawodnik opublikował zdjęcie z trenerem poznańskiego klubu, Andrzejem Kościelskim.

Ostatnią walkę „Gamer” (15-0, 1 NC MMA) w klatce MMA stoczył w grudniu 2018 roku. Pokonał wtedy Klebera Koike Erbsta zdobywając pas mistrzowski KSW w wadze piórkowej. Tym samym stał się podwójnym mistrzem polskiej organizacji. Wcześniej zawodnik z Poznania wygrywał z m.in. Normanem Parkiem czy Mansourem Barnaoui Polak jest niepokonany w swojej zawodowej karierze i otwarcie zapowiada, że chce bić się z najlepszymi na świecie.

Parke (28-6-1, 1 NC MMA) po przegranej decyzją sędziów i „no contest” z Gamrotem stoczył pięć pojedynków, z czego cztery dla organizacji KSW. W tym czasie walczył z m.in. Marcinem Wrzoskiem czy Borysem Mańkowskim. W przeszłości zawodnik występował w oktagonie UFC, gdzie mierzył się z m.in. Leonardo Santosem czy Gleisonem Tibau.

Obaj panowie mierzyli się ze sobą dwukrotnie. Bilans ich walk wynosi 1-0, 1 NC. Wygraną zdobył Gamrot pokonując Parke przez jednogłośną decyzję sędziowską na KSW 39. Mówi się, że trzecia walka „Gamera” ze „Storminem” odbędzie się 11 lipca tego roku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.