Już w najbliższy weekend UFC powraca z pierwszym wydarzeniem po blisko dwumiesięcznej przerwie. 9 maja na Florydzie odbędzie się gala UFC 249, a uczestnikami walki wieczoru będą Tony Ferguson oraz Justin Gaethje. Przedstawiamy typowania czołowych zawodników MMA przez zbliżającym się starciem.

Zobacz więcej: Szalony Tony Ferguson wraca Oktagonu – kolejna zapowiedź UFC 249

Eddie Alvarez, zawodnik ONE i były mistrz UFC: Moim zdaniem Justin jest w stanie znokautować Tony’ego. Uważam, że ma odpowiedni styl do tego, żeby go pokonać. Chętnie obejrzę ten pojedynek przed powrotem Khabiba.

Israel Adesanya, mistrz wagi średniej UFC: Uważam, że ta walka będzie je*anym hitem. Uwielbiam Gaethje, potrafi otwarcie mówić o swoich lękach. To właśnie dzięku temu jest dla mnie nieustraszony. Ferguson to pie*dolony „El Cucy” i robi to, co robi. Chcę po prostu zobaczyć chaos w tej walce, jak dla mnie szanse są równe 50/50.

Leon Edwards, waga półśrednia UFC: Gaethje jest twardy, wytrzymały i mocno bije. Ferguson jest jednak nieprzewidywalny i ma świetną kondycję. Wydaje mi się, że raczej wygra Tony.

Dominick Reyes, waga półciężka UFC: To będzie wojna, absolutna wojna. Obu zawodnikom życzę jak najlepiej, obaj kochają walczyć i dawać kibicom świetne widowisko. Zrobią to, a ja zamierzam wspierać ich obu.

Jon Fitch, waga półśrednia Bellator: Uważam, że Justin Gaethje ma wielkie szanse na zwycięstwo w tym starciu, jeśli tylko będzie kontynuował drogę obraną w poprzednich pojedynkach. Walczył wtedy bardziej taktycznie, lepiej dobierał uderzenia, zmieniał ataki i bił na różnych poziomach. Podoba mi się, gdy tak walczy. Jest wtedy o wiele groźniejszy i ma mniejszą szansę na zostanie trafionym. Tony jednak jest szalony. Ma świetną kondycję, czały czas napiera do przodu. Uderze z różnych kątów i przeciwnikom ciężko jest przewidzieć co zrobi. Dobrze bije łokciami i ma zamiar iść na wojnę. Obaj zawodnicy są groźni i to będzie dobry pojedynek, ale skłaniam się w kierunku Justina Gaethje.

Artem Lobov, były zawodnik UFC: Jeśli mam być szczery to jest świetna walka, ale jakoś nie potrafię emocjonować się tym zestawieniem. To dlatego, że chcę zobaczyć starcie Khabiba i z Fergusonem i z Gaethjem. Teraz, gdy Tony i Justin walczą ze sobą, jeden z nich odpadnie z grona kandydatów do starcia z Khabibem. Wolałbym, żeby UFC poczekało aż pandemia odpuści i zestawiło Khabiba z Fergusonem we wrześniu. Ciężko przewidzieć tutaj zwycięzcę, ta walka jest dla mnie 50/50. Jestem idealnie po środku, nie potrafię nikogo wskazać.

Sam Alvey, waga półciężka UFC: W kwietniu skłaniałem się bardziej w kierunku Tony’ego, ponieważ Justin brał walkę z krótkim wyprzedzeniem. Teraz typuję jednak zwycięstwo Gaethje. Miał miesiąc na poprawienie kondycji, przygotowanie planu na walkę. Dodatkowo jestem bardziej podekscytowany potencjalnym starciem Khabiba z Justinem niż z Tonym.

Eryk Anders, waga średnia UFC: Ciężko przewidzieć wynik tego starcia. Zeby znokautować Fergusona trzeba go posłaćna deski przynajmniej 4-5 razy. Ferguson miał więcej czasu na przygotowania i wydaje mi się, że powinien być w lepszej formie. Skłaniam się ku wygranej Fergusona, ma więcej możliwych sposobów na zwycięstwo.

Sarah Moras, waga kogucia kobiet UFC: Uważam, że Ferguson wygra w tym pojedynku. Jest bardzo nieprzywidywalny, a Justin zazwyczaj tylko napiera i rzuca mocnymi ciosami.

Cortney Casey, waga musza kobiet UFC: Jestem dziewczyną z Arizony i muszę wybrać Jsutina Gaethje. Uwielbiam tego kolesia, dla każdego jest ciężkim wyzwaniem.

Charles Rosa, waga piórkowa UFC: Spodziewam się krwawej wojny w tym pojedynku i nie zamierzam typować zwycięzcy, bo szanse rozkładają się idealnie 50/50. Wygra ten, którego szczęka lepiej spisze się podczas walki. Starcie pewnie potrwa pełen dystans i żaden z nich nie będzie miał zamiaru się poddawać. Zabrzmi to szaleńczo, ale stawiam na remis, nie zaskoczy mnie taki rezultat.

Pannie Kianzad, waga kogucia kobiet UFC: Myślałam nad Tonym, ale zawsze skłaniam się bardziej w kierunku zwycięstwa underdgoa, więc wytypuję zwycięstwo Justina. Pewnie wygra za pomocą TKO w jakiś szalony sposób.

Vitor Belfort, były mistrz wagi półciężkiej UFC: Tony Ferguson. Jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem. Gaethje jest twardy, ale według mnie Tony jest bardziej cierpliwy i zwycięży.

Chase Hooper, waga piórkowa UFC: Jeśli Gaethje wykorzysta swoje zapasy, żeby uniknąć parteru i utrzymać walkę w stójce, to będzie to dla niego korzystne. Justin posiada nokautujące uderzenie. Jest z pewnością niezwykle wytrzymały i zdecydowanie może sprawić Fergusonowi problemy, jednak Tony również jest wysokiej klasy zapaśnikiem. Jeśli przeniesie walkę na ziemię, to może wykorzystać swoje nietypowe jiu-jitsu do skończenia przed czasem. Wydaje mi się, że walka na pełnym dystansie faworyzuje Tony’ego, ale jeśli ma się ona zakończyć przez szybkie skończenie, to raczej na korzyść Justina. To bardzo trudna walka dla Tony’ego. Minimalnie faworyzuję tutaj Justina Gaethje.

Brandon Vera, mistrz ONE i były zawodnik UFC: Oczywiście typuję Tony’ego, nie można inaczej. Jest zupełnie inną jednostką. Zajedzie Justina i nie pozwoli mu na wiele.

Dwight Grant, waga półśrednia UFC: Uważam, że zwycieży Tony Ferguson. Lubię jak walczy. Jest bardzo mądrym zawodnikiem, Justin również, chociaż jest niedoceniany pod tym kątem. Tony powinien przełamać Justina i wygrać przed czasem.

Miranda Granger, waga słomkowa kobiet UFC: Bardzo ciężko wytypować tę walkę. W starciu z Khabibem wydawało mi się, że Tony mógłby wygrać. Ferguson jest przerażający i nieprzewidywalny, na pewno widzieliście te jego dziwne nagrania z treningów. Kibicuję jednak Justinowi, ponieważ lubię jego styl i nastawienie do walki.

Pedro Munhoz, waga kogucia UFC: Lubię Justina Gaethje, jego nastawienie mentalne i gotowość na wojnę. Ogólnie uważam jednak, że Tony Ferguson posiada odpowiednie umiejętności, żeby go pokonać.

Randa Markos, waga słomkowa kobiet UFC: Typuję Fergusona. Nokaut lub poddanie, nie jestem pewna, ale Tony jest bestią.

***

Zawodnicy typujący Fergusona: Anders, Moras, Edwards, Belfort, Markos, Munhoz, Grant, Vera

Zawodnicy typujący Gaethje: Alvey, Casey, Kianzad, Hooper, Granger, Fitch, Alvarez

Zawodnicy typujący remis lub wstrzymujący się od głosu: Rosa, Adesanya, Reyes, Lobov, Waterson

https://youtube.com/watch?v=-ynyMSQcT8k

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.