Wspaniała atmosfera zagościła w Moskwie podczas walki wieczoru UFC on ESPN+ 21. Zarówno Zabit Magomedsharipov jak i Calvin Kattar dali bardzo dobry, 3 rundowy pojedynek. Zwycięzcą po jednogłośnej decyzji okazał się Rosjanin (29-28, 29-28, 29-28). Po starciu przyznał on, że przed nim pozostaje już tylko pas mistrzowski 145 funtów.

1 Runda: Zabit rozpoczął od niskich kopnięć, Calvin zaś zmieniał swoją pozycję, nie czekał w jednym miejscu, jak przystało na dobrego boksera. Rosjanin próbował atakować swojego rywala podwójnym, potrójnym lewym prostym, lecz ciosy nie dochodziły do głowy. Kattar nie pozostawał dłużny i od czasu do czasu trafił prawą ręką. Piękne frontalne kopnięcie uplasowało się na szczęce Amerykanina, jednak bez wrażenia. W pierwszej odsłonie obaj narzucili bardzo wysokie tempo pojedynku, jednak to miejscowy zawodnik był bardziej aktywniejszy, duże brawa rozległy się na widowni po fenomenalnej końcówce pełnej wymian.

2 Runda: Bardzo szybkie są kombinacje prostych Zabita, które coraz częściej dochodziły celu. Dagestańczyk próbował także backfistów. Calvin zdecydowanie zwolnił, starał się wyczuć stójkowy rytm rywala. Magomedsharipov w połowie próbował obalenia, które nie doszło do skutku. W końcu firmowe podcięcie Rosjanina przewróciło Kattara – ten ekspresowo wstał i utrzymywał dystans. „The Boston Finisher” próbował latającego kolana, jego przeciwnik odpowiedział na to spektakularnym kopnięciem – gwiazdą.

3 Runda: Początek nie należał do przyjemnych, bo oglądaliśmy kopnięcie w krocze. Magomedsharipov wyprowadził lewego haka na wątrobę i trafił, Calvin bez żadnego jęku kontynuował wywieranie presji, wiedział, że na punkty już nie wygra. Tempo walki wieczoru było naprawdę zaskakujące, w 3 rundzie pojedynku kombinacje ciągle są nadal dynamiczne. Co ciekawe Kattar bombardował w połowie rundy Zabita, który po prostu zaczął się cofać i uciekać, przegrywał wszystkie wymiany. Solidne podbródkowe rozbijały głowę Dagestańczyka, który na minutę przed końcem zaryzykował i obalił rywala. To zapewniło miejscowemu zawodnikowi bezpieczeństwo do końca ostatniej odsłony.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.