Za nami drugi dzień Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2019 w Bahrajnie, w którym Polacy stoczyli kolejne boje.

Zwycięsko ze swojego drugiego pojedynku na turnieju wyszedł ponownie Emil Piątek. Świetnie poradziła sobie również Klaudia Syguła, która już w pierwszej rundzie poddała zawodniczkę z Ukrainy. Trener reprezentacji Kamil Zawarski tak opisał zmagania swoich podopiecznych:

Za nami niezwykle intensywny dzień. Emil Piątek idzie jak burza. Dzisiaj w walce o strefę medalową zdominował na pełnym dystansie bardzo groźnego Irlandczyka. Jutro walka o finał z Hiszpanem, który wyeliminował aktualnego mistrza świata z Rosji. Znakomicie turniej rozpoczęła Klaudia Syguła, która idealnie zrealizowała swój plan na walkę nie dając rywalce z Ukrainy żadnych szans i poddając ją duszeniem zza pleców w niespełna dwie minuty. Jutro walka o strefę medalową z reprezentantką gospodarzy. Poza Emilem i Klaudią do gry wkracza również Błażej Romanowski, który zmierzy się z Rosjaninem.

Oficjalne wyniki drugiego dnia zmagań:

  1. Waga lekka 70,3 kg (155 lbs) Emil Piątek pokonał Ryana Keogha (Irlandia) jednogłośną decyzją sędziów (30-26, 30-27, 30-27)
  2. Waga piórkowa 65,8 kg (145 lbs) Klaudia Syguła pokonała Tetianę Liashuk (Ukraina) przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:32, runda 1

Niestety zaplanowana na drugi dzień mistrzostw walka Pauliny Giemzy nie doszła do skutku, ze względu na zbyt późne pojawienie się Polki na ważeniu. W pierwszym dniu mistrzostw ważenie zawodników przeciągnęło się do godziny 8:00. Z uwagi na brak problemów z wagą zaplanowano, że Paulina pojawi się na ważeniu w drugim dniu o godzinie 7:30. W wyniku niedopatrzenia i błędów komunikacyjnych okazało się jednak, że rejestracja obecności na ważeniu zakończyła się pół godziny wcześniej. Paulina pomimo interwencji nie mogła zostać zważona i tym samym nie przystąpiła do rywalizacji.

Zestawienia polskich zawodników na trzeci dzień mistrzostw:

  1. Waga piórkowa 65,8 kg (145 lbs) Klaudia Syguła vs. Sabrina Laurentina De Sousa (Bahrajn)
  2. Waga ciężka 120.2 kg (265 lbs) Błażej Romanowski vs. Zaurbek Magomedov (Rosja)
  3. Waga lekka 70,3 kg (155 lbs) Emil Piątek vs Antoni Josep Marti Segarra (Hiszpania)

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA 2019 odbywa się na terenie Khalifa Sport City – kompleksu sportowego położonego w Manamie, stolicy Bahrajnu. Łącznie w zawodach bierze udział 452 zawodników z 51 krajów.

International MMA Federation (IMMAF) jest największą na świecie organizacją zajmującą się promocją amatorskiego MMA. Marka ta powstała w 2012 roku i dziś należą do niej organizacje zajmujące się amatorskim MMA z ponad 90 krajów na świecie. Od 2014 roku, IMMAF przygotowuje pod swoimi skrzydłami mistrzostwa świata amatorskiego MMA, które przyciągają setki zawodników z różnych zakątków globu. Zawody te, są największym tego typu wydarzeniem na świecie. Ich pierwsze trzy edycje odbyły się w USA, w Las Vegas. Od 2017 roku, organizowane są natomiast w Bahrajnie.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.