Zwycięsko ze swojego pojedynku wyszedł Emil Piątek. Szymon Roicki i Eryk Walecki musieli uznać wyższość swoich rywali.

– Emil Piątek pewnie wygrał z zawodnikiem z RPA w drugiej rundzie przez balachę – relacjonuje Kamil Zawarski, jeden z dwóch trenerów reprezentacji będących na mistrzostwach. –  Blisko skończenia było już w pierwszej odsłonie walki. Co jednak nie wyszło się w pierwszej, udało się w drugiej. Jutro Emila czeka walka o strefę medalową z Irlandczykiem. Zawodnicy z tego kraju w pozostałych dzisiejszych pojedynkach okazali się zbyt mocni dla Polaków. Eryk musiał uznać wyższość rozstawionego z nr 1. aktualnego mistrza świata. Pierwsza runda była dla rywala, druga, bardzo bliska, mogła pójść dla Eryka. Niestety w trzeciej to Irlandczyk zdobył plecy i w końcówce rundy skończył walkę duszeniem. Szymon przegrał na punkty z innym Irlandczykiem. W stójce walka była wyrównana. Z czasem jednak pojawiło się coraz więcej klinczu i parteru, w którym lepszy okazał się rywal.

Oficjalne wyniki pierwszego dnia zmagań:

  1. Waga lekka 70,3 kg (155 lbs) Emil Piątek pokonał Camerona Coulsona (Republika Południowej Afryki) przez poddanie (balacha), 0:24, runda 2​
  2. Waga średnia83,9 kg (185 lbs) Eoin Sheridan (Irlandia) pokonał Szymona Roickiego jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 29-28)
  3. Waga lekka 70,3 kg (155 lbs) Lee Hammond (Irlandia) pokonał Eryka Waleckiego przez poddanie (gilotyna), 1:59, rund 3

W drugim dniu mistrzostw polscy reprezentanci stoczą następne boje.

– Jutro kolejne trzy walki – mówi Kamil Zawarski. – Poza Emilem do gry wchodzą dziewczyny – Paulina Giemza i Klaudia Syguła. Wszystkie pojedynki odbędą się w godzinach 11-15 miejscowego czasu.

Zestawienia polskich zawodników na drugi dzień mistrzostw:

  1. Waga lekka 70,3 kg (155 lbs) Emil Piątek vs Ryan Keogh (Irlandia)​
  2. Waga piórkowa 65,8 kg (145 lbs) Klaudia Syguła vs Tetiana Liashuk (Ukraina)
  3. Waga musza 56,7 kg (125 lbs) Paulina Giemza vs Bianca Antman (Szwecja)

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA 2019 odbywa się na terenie Khalifa Sport City – kompleksu sportowego położonego w Manamie, stolicy Bahrajnu. Łącznie w zawodach bierze udział 452 zawodników z 51 krajów.

 

International MMA Federation (IMMAF) jest największą na świecie organizacją zajmującą się promocją amatorskiego MMA. Marka ta powstała w 2012 roku i dziś należą do niej organizacje zajmujące się amatorskim MMA z ponad 90 krajów na świecie. Od 2014 roku, IMMAF przygotowuje pod swoimi skrzydłami mistrzostwa świata amatorskiego MMA, które przyciągają setki zawodników z różnych zakątków globu. Zawody te, są największym tego typu wydarzeniem na świecie. Ich pierwsze trzy edycje odbyły się w USA, w Las Vegas. Od 2017 roku, organizowane są natomiast w Bahrajnie.

 

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.