Rafał Haratyk udanie zadebiutował w okrągłej klatce KSW pokonując przed czasem Ivana Erslana. Menadżer Polaka liczy na to, że Haratyk dostanie walkę o pas i dzięki temu pozostanie w kategorii półciężkiej.

Podczas gali KSW 87 van Erslan, były pretendent do tytułu i numer jeden tej kategorii wagowej, przywitał debiutującego w okrągłej klatce Rafała Haratyka, czołowego zawodnika wagi średniej w Polsce, który zdecydował się na przejście do wyższej wagi. Starcie zakończyło się już w pierwszej rundzie, w której Polak posła Chorwata na deski. Artur Gwóźdź komentując walkę w programie Klatka po klatce powiedział:

Kapitalny występ. Wszedł wejściem smoka do KSW i ma teraz do rozegrania dwie kategorie.

Menadżer Haratyk przedstawił swoje spojrzenie na dalsze kroki Rafała w KSW.

Jest numerem jeden. Już miało dojść do walki z Chuzhigaevem na ACA, więc my jesteśmy otwarci. Jeżeli Federacja KSW zaproponuje walkę o pas w kategorii 93 kilogramy, to idziemy w tę kategorię wagową. Pasa się nie odmawia. Jeżeli będą inne pomysły, to będziemy chcieli wrócić do kategorii 84 kilogramów.

Ibragim Chuzhigaev jest mistrzem wagi półciężkiej organizacji KSW. Rafał Haratyk był już w przeszłości zestawiony z tym zawodnikiem. Do ich walki miało dojść w roku 2019 na gali ACA, ale ostatecznie starcie się nie odbyło.

Rafał Haratyk jest byłym pretendentem do tytuł mistrzowskiego wagi średniej organizacji Ares. Polak rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2010. Do dziś stoczył 24 pojedynki, z których siedemnaście wygrał. Rafał jest przekrojowym fighterem. Cztery razy zwyciężał posyłając rywali na deski, a pięć razy tryumfował przez poddanie. Popularny „Polski Czołg” zbierał doświadczenie walcząc nie tylko w Polsce, ale również w RPA, Francji, Kazachstanie, Rosji czy na Białorusi. Rywalizował między innymi pod banderą organizacji EFC, Babilon MMA, ACA, Ares i FEN.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Roshi
Roshi

Roshi

33,362 komentarzy 114,219 polubień

Pawlak imo latwiejszym zestawniem z calej sympatii dla Pawła.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Heavyweight

18,153 komentarzy 75,987 polubień

Haratyk jest problemem w każdej wadze - oryginalna stójka z nokautującym ciosem co gasi światło nawet takiemu ogrowi jak Erslan w 93kg (Czużygajew męczył się z nim 5 rund i Erslan mu nawsadzał - Haratyk bez obcierki). Dobre zapasy i parter - poddawał ciapaków z -ov w nazwisku w ACA ciekawymi technikami, niezłe cardio i mega głowa - była jedna walka z brodaczem na ACA w której Haratyk był gwałcony 8-10 i w ostatniej rundzie ciapakowi tak zajebał w czaszkę że tamten wypluł połowę swojej szczęki.

Przegrane to albo wygrane walki (z Abdulem na ARES) albo walki z topem - DuPlessis. Haratyk do tej walki przygotowywał się 4 tygodnie pracując na etat - chciałbym zobaczyć go po pełnym obozie.

DAWAJ RAFAŁ! DAWAJ ŚLUNSK CIESZYŃSKI!

Odpowiedz 4 polubień

click to expand...