Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, Norman Parke na gali FAME MMA 10 skrzyżuje rękawice z Kasjuszem Życińskim. Będzie to starcie na zasadach boksu, natomiast limit kategorii wagowej wynosić będzie 83 kilogramy. Po pierwszej wymianie słownej doszło do spotkania twarzą w twarz.

FAME MMA 10 odbędzie się 17 kwietnia 2021 roku. W karcie walk kibice zobaczą również starcie Arkadiusza Tańculi z Mateuszem Murańskim oraz pojedynek o tytuł mistrzowski w kategorii półśredniej pomiędzy Dawidem Malczyńskim a Adrianem Polańskim.

Ostatnią walkę zawodnik z Irlandii Północnej stoczył w lipcu 2020 roku. Po przerwaniu lekarza w trzeciej rundzie przegrał on wtedy z Mateuszem Gamrotem. Wcześniej Parke kontynuował serię pięciu wygranych z rzędu, podczas której decyzjami sędziów pokonywał kolejno Łukasza Chlewickiego, Mylesa Price’a, Borysa Mańkowskiego, Artura Sowińskiego i Marcina Wrzoska.

Zawodową karierę w MMA Parke rozpoczął w 2006 roku. Sześć lat później trafił do organizacji UFC, gdzie pokonał między innymi Colina Fletchera, Jona Tucka, Naoyukiego Kotaniego i Rezę Madadiego, przegrywał jedynie z Gleisonem Tibau, Francisco Trinaldo i Rustamem Khabilovem. Z organizacją UFC pożegnał się po stoczeniu dziewięciu pojedynków, z których pięć wygrał, trzy przegrał i jedną zremisował.

„Don Kasjo” jest niepokonany pod szyldem FAME MMA. Zadebiutował w marcu 2019 roku pokonując decyzją sędziów Adriana Polańskiego. Trzy miesiące później Życiński na zasadach kickboxingu wypunktował Dawida Ambroziaka. W marcu 2020 roku powrócił on do klatki poddając gilotyną Macieja Rataja. Ostatnią walkę „Don Kasjo” stoczył na FAME MMA 8, jednak wygrał przez dyskwaflikację z Marcinem Najmanem.

Spotkanie twarzą w twarz odbyło się przed ostatnią częścią drugiej konferencji prasowej przed galą FAME MMA 9.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.