W nocy z soboty na niedzielę senator Filipin — Manny Pacquiao zmierzy się z Yordenisem Ugasem w walce o pas WBA wagi półśredniej. Wszystkie formalności zostały już spełnione, a w piątkowy wieczór doszło do ważenia.

Manny Pacquiao razem z Yordenisem Ugasem na oficjalnym ważeniu wypełnili limit kategorii półśredniej. Filipińczyk wniósł na wagę 146 funtów, zaś Kubańczyk 147 funtów. Reporterzy podczas spotkania oko w oko zauważyli, że Ugas nie miał łatwej drogi do osiągnięcia limitu. Yordenis co prawda zmieścił się w widełkach kategorii, ale nie wyglądał najlepiej.

Wydarzenie bokserskie rozpocznie się 22.08.2021 roku. Transmisja w Polsce wystartuje o godzinie 03:00 w nocy z soboty na niedzielę na antenach Polsat Sport.

Wokół walki

Początkowo legenda boksu miała zmierzyć się z Errolem Sepncem Jr, jednak pięściarz doznał poważnej kontuzji. Podczas treningu mistrz nabawił się odwarstwienia siatkówki oka, co wiąże się z bardzo długą przerwą i nie wiadomo, kiedy może myśleć o powrocie. Promotorzy, aby ratować występ Pacquiao, postanowili, że ten zmierzy się z Yordenisem Ugasem o tytuł WBA wagi półśredniej.

20 lat temu Manny Pacquiao posiadał tylko jeden pas mistrzowski i był nieznany poza Filipinami. Teraz uważany jest za jednego z najlepszych pięściarzy w historii z ośmioma tytułami mistrzowskimi w różnych kategoriach wagowych. Wieloletni trener Manny’ego Pacquiao — Freddie Roach zapewnia, że najbliższe starcie będzie dobrym widowiskiem. Według szkoleniowca to doświadczenie będzie kluczem do zwycięstwa, ale także chęć wygranej. Freddie podczas obozu treningowego Filipińczyka zawiesił poprzeczkę wysoko, aby nie zlekceważyć w najmniejszym stopniu Ugasa.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.