15 grudnia 2019 roku doszło do pojedynku na szczycie wagi półśredniej pomiędzy Kamaru Usmanem a Colbym Covingtonem. W walce wieczoru UFC 245 lepszy okazał się Nigeryjczyk i to on obronił pas kategorii 170 funtów po widowiskowym starciu w stójce.

Pojedynek ten rozegrany był w bardzo wysokim tempie. Obaj zawodnicy na przestrzeni dwóch rund wyprowadzili ogrom ciosów. Głównie skupiali się na prawym prostym, ale także oglądaliśmy znakomite sierpy oraz kombinacje. Colby w pierwszej odsłonie świetnie pracował boksersko, zadał więcej celnych uderzeń od Usmana, ale także zbierał na głowę. Dopiero od 3 rundy pałeczkę w tym starciu przejął Kamaru, kiedy to prawym sierpowym pogruchotał szczękę Covingtona. Koniec przypadł na ostatnią minutę tego boju. Usman ruszył do przodu, powalił pretendenta na deski i nie pozwolił mu na odzyskanie przytomności. Walkę przerwał sędzia, Colby nie był w stanie powstrzymać nieustannego ataku mistrza.

Co ciekawe po czterech rundach na kartach sędziów punktowych widniał niejednogłośny remis. Sędzia Derek Cleary punktował 3-1 dla Kamaru Usmana, przyznając pretendentowi tylko pierwszą rundę. Odwrotnie sędziował Sal D’Amato, który widział przewagę Covingtona aż w trzech odsłonach. Eric Colon zapisał po 2 rundy na konto Usmana oraz Covingtona i to właśnie jego punktacja po ewentualnym zakończeniu piątej rundy, prawdopodobnie zdecydowałaby o ostatecznym werdykcie pojedynku.

To starcie możecie ocenić sami, gdyż organizacja UFC przed kolejną obroną pasa mistrzowskiego w wadze półśredniej postanowiła zamieścić wideo z całej walki Kamaru Usmana oraz Colby’ego Covingtona.

8 KOMENTARZE

  1. Colby zaimponowal tym,ze dwie mistrzowskie rundy przewalczyl ze zlamana szczeka, no prawie 2 miestrzowskie rundy bo zostal ubity przed czasem.  walka mega, 2 zapasiorow dalo mlyn w stojce

  2. Ja mam zawsze beke z tych uśmieszków po przyjętym mocnym ciosie, chwilę później kolejne ciosy i już nogi z waty, panika w oczach etc. Kolba też to pięknie zaprezentował pod koniec walki:DC:

    Gdyby nie połamany ryjec to pewnie też by krzyczał "it's only a buisness" jak zbieracz monet:lol:

  3. Mieli se obwąchiwać jaja jeden drugiemu a dali w stójce jedną z lepszych walk 2019. Kolba znokautowany to najlepszy widok , który mnie spotkał w zeszłym roku.

  4. Zamiast rewanżu,wolałbym zobaczyć eks przyjaciół, jak Kolba leje ulicznego Jezusa, ale brodacz pewnie miałby pełne gacie na myśl o takim pojedynku i zażyczyły sobie pierdyliard dolarów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.