Nie jest tajemnicą, że dla Khabiba Nurmagomedova (MMA 29-0) proces wypełniania wymaganego limitu kategorii lekkiej zawsze był wielkim wyzwaniem i wiązał się z ogromnym wycieńczeniem organizmu. Nie inaczej było przed jego ostatnim pojedynkiem z Justinem Gaethje.

Na youtubowym kanale Dagestańczyka ukazał się niedawno siódmy odcinek dokumentujący jego obóz przygotowawczy przed UFC 254. W owym materiale wideo możemy zobaczyć naprawdę drastyczne sceny, które miały miejsce podczas zbijania wagi.

Finalnie niepokonanemu 32–latkowi udało się osiągnąć limit wagowy. Nie zawsze była to jednak norma.  Trzy lata temu nie pojawił się na porannym ważeniu przed galą z numerem 209, gdyż trafił do szpitala i tym samym jego walka z Tonym Fergusonem po raz kolejny nie doszła do skutku.

Przypomnijmy, że w październikowym starciu unifikacyjnym Nurmagomedov pokonał zawodnika pochodzącego z Arizony przez poddanie w drugiej rundzie, po czym ogłosił, że przechodzi na sportową emeryturę.

Wydawało się, że decyzja o zakończeniu kariery jest raczej nieodwołalna, aczkolwiek nadzieje zbiorowej wyobraźni rozpalił jakiś czas temu sam Dana White, który oznajmił, iż niewykluczone, że Khabib spróbuje wygrać jeszcze trzydziesty pojedynek. Prezes UFC zapowiedział również, że na chwilę obecną nie ma zamiaru pozbawić tytułu aktualnego mistrza.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.