Akop Szostak (MMA 3-3-0) pojawił się na kanale u Wojtka Goli, na którym współwłaściciel FAME MMA zamieścił wspólny sparing. Czy to znak związania się 32-latka z nową organizacją?

W dotychczasowych występach Szostak występował na galach KSW, FEN, WCA Fight Night oraz Time of Masters. Zawodowy debiut miał miejsce w styczniu 2015 roku. W zaledwie 30 sekund pokonał wtedy Janusza Dylewskiego. Zwycięstwo zagwarantowało mu kontrakt z Fight Exclusive Night.

W drugim występie Akop decyzją sędziów pokonał Łukasza Borowskiego. Po dwóch wygranych walkach popularny trener personalny zmierzył się z Tyberiuszem Kowalczykiem. Starcie trwało zaledwie 43 sekundy, a zwyciężył je „Tyberian”.

Po ponad półrocznej przerwie Szostak wrócił do klatki. Ponownie jednak musiał uznać wyższość rywala. Po 61 sekundach ciosami pokonał go Martin Chudej, w związku z czym Szostak miał już dwie przegrane z rzędu.

Do klatki Akop powrócił po półtorarocznej przerwie odprawiając w drugiej rundzie Wojciecha Balejkę. Zaledwie pół roku później Szostak zadebiutował w KSW, gdzie pojedynek zakończył się po 24 sekundach rezultatem „no contest” bo przypadkowym włożeniu palca w oko rywala.

Krótko trwał również ostatni występ Akop Szostaka. Po 36 sekundach znokautował go Erko Jun. Od maja 2019 roku 32-latek nie pojawił się w zawodowej walce. Niewykluczone, że wkrótce zobaczymy go jednak w klatce.

W pytaniach od widzów Wojtek Gola zapytał Akopa Szostaka o możliwość stoczenia walki dla FAME MMA.

„Uważam, że gala FAME MMA idzie na coraz wyższy poziom, ta gala się ogląda. Jest ciekawa, fajna. Czas pokaże, co będzie. A z kim? Nie ma tam nikogo, z kim chciałbym walczyć. Pod takim kątem,, jak ja to sobie wyobrażam.”

Gola szybko zapytał jednak o pojedynek z „Popkiem”.

„Ale on też nie zejdzie do 93 kilogramów. Dlaczego ja mam robić jakiś ukłon w stronę kogoś? Chyba, że zrobimy jakiś catchweight. Popek to jest osoba, która jest niedoceniana przez wielu ludzi. On jest bardzo silny. Popkowi nie można nic ujmować, ma chyba tyle samo walk, co ja. Mogłoby to być ciekawe. W mojej wyobraźni, mojej głowie nie jest to jednak do końca, jakbym ja to widział. Ja też mam jakieś pomysły na siebie.”

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.