Do sporych niespodzianek doszło na gali Levels Fight League 8 w Amsterdamie. Swoje pojedynki zwyciężyli Adrian Kępa i Piotr Kalenik, zapisując bardzo ważne wygrane w swoich rekordach.

Adrian Kępa (MMA 11-7-0) mocnymi kolanami złamał żebra Chrisa Fishgolda (MMA 18-5-0), który nie wyszedł do drugiej rundy.

Dla Polaka jest to trzecie zwycięstwo z rzędu – wcześniej decyzjami sędziów pokonał Kamila Łebkowskiego i Sviatoslava Zhymanova. Wcześniej Kępa przegrywał z takimi zawodnikami, jak Magaye Seye czy Mansur Azhiev, wygrywał natomiast z Szymonem Karolczykiem i Giorgim Esiavą.

Dla Fishgolda był to powrót do MMA po ponad dwuletniej przerwie. Ostatnią walkę w tej formule stoczył w lipcu 2020 roku na gali UFC Fight Night, gdzie decyzją sędziów przegrał z Jaredem Gordonem. W kolejnych latach Brytyjczyk toczył walki na gołe pięści – najpierw wygrał z Aaronem McCallumem, a następnie przegrał z Jake’iem Bostwickiem.

Zwycięstwo odniósł również Piotr Kalenik (MMA 10-9-0), który duszeniem zza pleców w rundzie drugiej poddał Nillsa Van Noorda (MMA 21-11-2).

„Hulk” w poprzednich sześciu pojedynkach wygrał tylko raz – w rewanżowej walce z Patrykiem Rogóżem. W pozostałych starciach przegrywał z Wojciechem Januszem, Patrykiem Rogóżem, Adamem Łaguną, Marcinem Filipczakiem i Jarosławem Lechem.

Van Noord powrócił do MMA po dłuższej przerwie. Ostatnią walkę stoczył w czerwcu 2019 roku, poddająć Ashleya Gibsona. Wcześniej Holender walczył między innymi w Titan FC i Cage Warriors.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Mmayhem
Mmayhem

UFC
Middleweight

11,310 komentarzy 45,137 polubień
Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Heavyweight

17,939 komentarzy 75,103 polubień

LFL - nowy dom dla bumisk z Polski :D

Nie no szacunek dla Kępy - byłem pewny, ze zostanie zawinięty w precel w minutę a tu jednak nie!

Kalenik elegancko sobie rekord wyprostował, Jarosław Lech też! Białe Polskie bestie biją Marokańczyków i Czornych w Holandii. Kto by pomyślał!

Odpowiedz 4 polubień