Podczas turnieju CJJW 2020 doszło do niezwykłego poddania w walce Kadego Ruotolo z PJ Barchem. Duszeniem buggy (lub bunny) zaledwie 17-letni zawodnik zmusił do klepania doświadczonego posiadacza czarnego pasa w BJJ.

Ruotolo stoczył aż cztery walki podczas Combat Jiu-Jitsu Worlds. W kolejnych pojedynkach poddał dźwignią na nogę Lairda Andersona, decyzją Danny’ego Collazo i gilotyną Jordana Holy’ego. W finale zwyciężył w niezwykle efektowny sposób z Barchem zdobywając mistrzostwo wagi lekkiej.

W październiku Andre Galvao promował Kadego Ruotolo na brązowy pas w BJJ. Jego brat bliźniak, Tye, również występuje z sukcesami na międzynarodowych turniejach.

Wytłumaczenie skomplikowanego duszenia możecie zobaczyć natomiast na poniższym nagraniu:

17 KOMENTARZE

 1. te dzieciaki z bjj som pojebane, Ci dwaj gdzies w jakimś wywiadzie chyba mówili że zaczeli trenowac bjj jak mieli 3 lata :damjan:

 2. Tak patrząc to wygląda na ciekawe rozwiązanie. W MMA niewiele jest prób poddań z pleców, kiedy przeciwnik ma pozycję boczną z góry. Być może zawodnicy zaczną częściej stosować tę technikę?

 3. Tak patrząc to wygląda na ciekawe rozwiązanie. W MMA niewiele jest prób poddań z pleców, kiedy przeciwnik ma pozycję boczną z góry. Być może zawodnicy zaczną częściej stosować tę technikę?

  Pudziany to trenują kilka razy dziennie odkad to zobaczyli.

 4. Tak patrząc to wygląda na ciekawe rozwiązanie. W MMA niewiele jest prób poddań z pleców, kiedy przeciwnik ma pozycję boczną z góry. Być może zawodnicy zaczną częściej stosować tę technikę?

  Żeby to zastosować trzeba to umieć założyć, życie to nie UFC na ps4

 5. Tak patrząc to wygląda na ciekawe rozwiązanie. W MMA niewiele jest prób poddań z pleców, kiedy przeciwnik ma pozycję boczną z góry. Być może zawodnicy zaczną częściej stosować tę technikę?

  Myślę, że jak w grę wchodzą strzały na mordę to może być mniej skuteczne.:no no:

 6. Myślę, że jak w grę wchodzą strzały na mordę to może być mniej skuteczne.:no no:

  Wiadomo, ale jak ktoś to zapnie to czym ma przeciwnik bić? Tutaj chłopak pokazał, że technika działa, więc tak samo można tym poddać jak innymi wymyślnymi chwytami. :gabi_much_love:

 7. Wiadomo, ale jak ktoś to zapnie to czym ma przeciwnik bić? Tutaj chłopak pokazał, że technika działa, więc tak samo można tym poddać jak innymi wymyślnymi chwytami. :gabi_much_love:

  W wideo z zawodów kolo miał prawą rękę wolną, a na instruktażowym teoretycznie z lewej mogły łokcie lecieć. Oczywiści tak sobie teoretyzuje bo się chuja na bjj w mma znam.

 8. @Jakub Madej propsuję mocno za ten artykuł. Oby więcej info z zawodów submission. Co do samego poddania i Waszych myśli związanych z użyciem go w mma jest to jak najbardziej możliwe ale trzeba mieć na uwadze, że w mma jest o wiele ciężej poddawać zawodników, raz że się ma małe rękawiczki które utrudniają chwyty, dwa że jak się jest spoconym to się wszystko ślizga ( brak rashguardów ) a trzy dochodzą ciosy.

  P.S. Trzeci dzień z rzędu po treningu to szlifuje, odpowiednio ciasno kończyny przylegające do ciała, odpowiednie kąty i mega wchodzi.

 9. te dzieciaki z bjj som pojebane, Ci dwaj gdzies w jakimś wywiadzie chyba mówili że zaczeli trenowac bjj jak mieli 3 lata :damjan:

  Pomyslec jak w przeciągu 15 lat SW ewoluowały to masakra, pamiętam początki… chłopaki technik uczyli sie z kaset, ktoś komuś coś przysłał, na treningu 15 razy zmiana wersji jak to poprawnie zrobić :rofl: zaczynało się jednak późno, jedna sekcja w mieście… A teraz dzieciaki zaczynają w wieku paru lat… Ciekawi mnie jaki poziom będzie reprezentowany za kolejne 10 lat jak już powchodza te kolejne mega kompletne i trenujące mma pokolenia.

 10. Pomyslec jak w przeciągu 15 lat SW ewoluowały to masakra, pamiętam początki… chłopaki technik uczyli sie z kaset, ktoś komuś coś przysłał, na treningu 15 razy zmiana wersji jak to poprawnie zrobić :rofl: zaczynało się jednak późno, jedna sekcja w mieście… A teraz dzieciaki zaczynają w wieku paru lat… Ciekawi mnie jaki poziom będzie reprezentowany za kolejne 10 lat jak już powchodza te kolejne mega kompletne i trenujące mma pokolenia.

  Bardzo się zmienił też sam sport. Wtedy był bardziej przygotowany pod mma. Teraz jest dużo ekwilibrystycznych technik, ale nie do zastosowania w mma.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.