Paige VanZant podpisała kontrakt z czołową amerykańska organizacją walk na gołe pięści, Bare Knuckle Fighting Championship po tym, jak nie doszła do porozumienia z UFC i została tzw. wolnym agentem w sierpniu 2020 roku.

26-letnia VanZant po odejściu z UFC otrzymała lukratywne oferty od czołowych organizacji MMA ale niespodziewanie zdecydowała się na podpisanie umowy na walkę na gołe pięści. Amerykanka w audycji Unlocking the Cage zdradziła, że zdecydowała się na taki ruch aby udowodnić swoją wartość w tej brutalnej formule:

„To nie była decyzja oparta na finansach – powiedziała Paige VanZant. W rzeczywistości moimi usługami było zainteresowanych trzech lub czterech dużych graczy. Miałam cztery niesamowite oferty na stole. Myślę, że wszyscy oczekiwali, że przejdę do Bellatora, bo tam walczy mój mąż, Austin Vanderford. Ten aspekt mnie intrygował, chciałabym walczyć w tej samej organizacji co on. Myślę, że to miało by sens z punktu widzenia naszych karier. Ale pasja we mnie, chciała spróbować walk na gołe pięści.

Patrzę na swoją karierę w sportach walki w taki sposób. Mam taką samą liczbę poddań, nokautów i decyzji. Bardziej chodzi mi o to, że kiedy spojrzysz na moją karierę, jedyna rzecz która wyróżnia się ponad wszystkim, jest to jaka jestem twarda. To jak pokonywałam trudności w każdej swoje walce. Zawodnicy którzy odnoszą sukcesy w walkach na gołe pięści to ludzie którzy są twardzielami. To sport tylko dla największych twardzieli. Właśnie w tej formule chcę pokazać swoją wartość i umiejętności. Będę mogła również skorzystać i jeszcze polepszyć moją najlepszą broń czyli walkę w stójce.

Mogę jeszcze po wrócić do MMA, ale nie wiem jak to się skończy. Teraz jestem naprawdę zafascynowana boksem na gołe pięści i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, dokąd mnie to zaprowadzi”.

Paige VanZant (MMA 8-5) ostatni raz rywalizowała w oktagonie na UFC 251, gdzie została poddana w pierwszej rundzie przez Amandę Ribas. W poprzednim pojedynku, w styczniu 2019 roku pokonała przez poddanie Rachael Ostovich. Amerykanka ma zadebiutować w walce na gołe pięści 5 lutego na gali BKFC w pojedynku z Britain Hart.

 

 

View this post on Instagram

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.