Marvin Vettori i Jack Hermansson dali świetne widowisko fanom MMA. „Italian Dream” zaakceptował walkę z „Jokerem” z krótkim wyprzedzeniem, gdy wypadł z niej Kevin Holland. Vettori był jednak doskonale przygotowany na walkę z Hermanssonem – miał on walczyć z Jacare Souzą na UFC 256. Jak poinformował prezydent organizacji, Dana White, obaj zawodnicy pobili rekord pod względem zadanych ciosów w 5-rundowej walce w kategorii średniej organizacji. Poprzedni najlepszy wynik należał do Roberta Whittakera i Yoela Romero.

Marvin Vettori (164) i Jack Hermansson (122) zadali w sumie 286 znaczących ciosów, co jest nowym rekordem w kategorii średniej w 5-rundowej walce. Stary rekord należał do Whittakera (128) i Romero (111). W ich drugiej walce zadali 239 takich ciosów na UFC 255.

Marvin Vettori (164) and Jack Hermansson (122) combine for 286 significant strikes, a new five-round middleweight record. The old record belonged to Whittaker (128) vs. Romero (111) 2 with 239 UFC 225.

Opublikowany przez  

Vettori (16-4-1 MMA) nie przegrał w oktagonie UFC od czasu bliskiej porażki przez niejednogłośną decyzję sędziowską z aktualnym mistrzem dywizji, Israelem Adesanyą. Od tamtego momentu „Italian Dream” wygrał 4 kolejne walki. W swojej karierze 9 z 16 zwycięstw Włoch zdobywał poddając swoich rywali. Na UFC Vegas 16 pokonał numer 4. dywizji więc prawdopodobnie przy aktualizacji zestawienia znajdzie się w absolutnym topie kategorii do 84 kilogramów.

Hermansson (21-6 MMA) w ostatnich 4 pojedynkach ma obecnie bilans 2-2. W swojej karierze wygrywał on z m.in. Kelvinem Gastelumem, Jacare Souzą czy Davidem Branchem. 17 z 21 wygranych w karierze zdobywał kończąc rywali przed czasem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.