UFC ogłosiło kolejnego partnera w kwestii sprzętu i odzieży dla swoich zawodników. Jeden z liderów w branży odzieżowej w sportach walki, firma Venum będzie wyłącznym partnerem największej organizacji MMA na świecie. Informację podało samo UFC w swoich mediach społecznościowych.

Zawodnicy w strojach od Venum będą wchodzić do oktagonu już od kwietnia 2021 roku. Wtedy też wszystkie produkty będą dostępne dla fanów w oficjalnym sklepie UFC. Co ważne, ulegną także zmianie wypłaty dla zawodników z tytułu umowy z Venum. Według informacji jakie podaje UFC, podwyżki wprowadzone zostaną również w kwietniu przyszłego roku. Tak o umowie z nowym sponsorem wypowiedział się Dana White w oświadczeniu:

Jesteśmy podekscytowani umową na wyłączność z Venum. Venum to legendarna marka odzieży do sportów walki, która rozumie unikalność sportowców z MMA. Franck Dupuis oraz jego ludzie w Venum mają techniczną wiedzę i doświadczenie, które wpłynie na produkcję światowej klasy ubrań oraz sprzętu. Nie możemy doczekać się współpracy z nimi i ewolucji w tej kwestii działania UFC.

Doceniamy dotychczasową współpracę z Reebokiem. To była przełomowa umowa, która rozwinęła obie marki. Jesteśmy zadowoleni z tego, że Reebok będzie z nami jeszcze do 2021 roku.

Umowa z obecnym sponsorem, czyli firmą Reebok, kończy się w marcu 2021 roku. Do tego czasu to nadal oni będą wspierać sportowców sprzętem oraz odzieżą.

Warta 70 milionów dolarów umowa z Reebokiem została podpisana w grudniu 2014 roku i od razu stała się przedmiotem kontrowersji. Jak twierdził wtedy Dana White, większość z tych pieniędzy miała trafić do zawodników w postaci wypłat lub ubrań jakie otrzymują przed każdą galą. Jak jednak zauważył dziennikarz Mike Bohn z MMA Junkie, w ciągu ostatnich 5 lat z zapowiadanej sumy 70 milionów dolarów zaledwie 33 miliony trafiły do zawodników w postaci bezpośrednich wypłat.

Firmę Venum fani MMA mogą kojarzyć z przeszłych występów m.in. Wanderleia Silvy, Lyoto Machidy czy Shoguna Ruy, którzy byli przez nich sponsorowani.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.