Valentina Shevchenko nie wystąpi na UFC 251 w Perth w Australii. Jak informuje ESPN, mistrzyni kategorii muszej z powodu kontuzji nogi nie będzie w stanie zawalczyć na czerwcowej gali z Joanne Calderwood.

Shevchenko ma wrócić do oktagonu jeszcze w tym roku. Według informacji, mistrzyni nadal będzie zestawiona z „Jojo”. Mówi się, że walka może odbyć się w późniejszym terminie latem.

Shevchenko (19-3 MMA) w ostatniej walce zdominowała Katlyn Chookagian, wygrywając ostatecznie przez TKO w trzeciej rundzie pojedynku. Jej rekord po przejściu do kategorii muszej to 5-0. W UFC przegrywała tylko z Amandą Nunes.

Calderwood (14-4 MMA) otrzyma szansę walki o pas mistrzowski po wygranej z Andreą Lee przez niejednogłośną decyzję sędziowską. Zawodniczka w ostatnich 4 walkach ma bilans 3-1. Jedyną przegraną w tym czasie zadała jej była pretendentka, Chookagian.

Organizacja nadal nie potwierdziła walki wieczoru UFC 251, o której mówi się od jakiegoś czasu. Alex Volkanovski ma zmierzyć się drugi raz z Maxem Hollowayem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.