Mistrz kategorii lekkiej Bellator MMA, Usman Nurmagomedov, został złapany na stosowaniu niedozwolonych substancji, a sam zawodnik odniósł się do tej sprawy.

Usman Nurmagomedov to mistrz kategorii lekkiej, czyli do 70 kilogramów, organizacji Bellator MMA, który w ostatnim pojedynku wygrał z Brentem Primusem na gali Bellator 300. Wygrana zostanie jednak zmieniona na no-contest ze względu na wynik testu po walce. Komisja Sportowa w Kalifornii złapała Nurmagomedova na stosowaniu niedozwolonej substancji, której dokładnie nie podano, a sam mistrz odniósł się do tej sprawy na swoim profilu na Instagramie.

Chciałbym skomentować ostatnie wiadomości o moim zawieszeniu. Wyniki testu wykazały zakazaną substancję, która dostała się do mojego organizmu przez lekarstwa przepisane przez lekarza. Kilka miesięcy przed walką przechodziłem terapię, ale niestety nie poinformowałem o tym komisji. Chciałbym tu przyznać, że Komisja Sportowa w Kalifornii przeprowadziła dochodzenie, w którym dostarczyłem im dokumenty, notatki od lekarza, medyczne potwierdzenia, które sprawiły, że moja dyskwalifikacja została skrócona do 6 miesięcy.

Według wieści podanych przez jego menadżera, Aliego Abdelaziza, zawodnik ma niedługo kolejny raz zmierzyć się z Primusem. Nurmagomedov miał zostać złapany na stosowaniu lekarstwa na receptę i Abdelaziz zaznaczył, że nie stosował on sterydów czy innych środków potencjalnie pomagających mu w walce.

25-letni Nurmagomedov (17-0, 1 NC MMA) jest niepokonany w swojej zawodowej karierze, a w przeszłości wygrywał z m.in. Bensonem Hendersonem czy Patrickym Pitbullem. Do swoich walk przygotowuje się pod okiem Khabiba Nurmagomedova, a przed pojedynkami trenuje i sparuje z m.in. mistrzem UFC, Islamem Makhachevem. 25-latek 14 z 17 wygranych w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem i uważany jest za jednego z najlepszych zawodników w organizacji Bellator MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,900 komentarzy 2,906 polubień

Mistrz kategorii lekkiej Bellator MMA, Usman Nurmagomedov, został złapany na stosowaniu niedozwolonych substancji, a sam zawodnik odniósł się do tej sprawy. Usman Nurmagomedov to mistrz kategorii lekkiej, czyli do 70 kilogramów, organizacji Bellator MMA, który w ostatnim pojedynku wygrał z Brentem Primusem na gali Bellator 300. Wygrana zostanie jednak zmieniona na no-contest ze względu na wynik […]

Odpowiedz polub

click to expand...