Uralski Hulk

Jak podaje niezawodny Karim Zidan z portalu BloodyElbow, nowy nabytek UFC Ivan „Uralski Hulk” Shtyrkov zasłynął ostatnio w Rosji jako goryl do wynajęcia, rozpędzając demonstrujących ludzi.

Wszystko zaczęło się od miliardera Igora Altushkina, który w mieście Jekaterynburgu, przekazał ogromne pieniądze na budowę kościoła z okazji zbliżającego się 300-lecia założenia miasta. I nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdyby nie fakt, że na plac budowy przeznaczono tereny zielone w mieście: park, w środku którego jest staw. Wszystko to wraz z drzewami okalającymi zbiornik, miało zostać z zrównane z ziemią przy okazji rozpoczęcia budowy świątyni. Na takie pogwałcenie natury nie mogli zgodzić się mieszkańcy Jekaterynburgu, którzy przyszli na miejsce skandować swój sprzeciw.

Altushkin to jednak nie taki zwykły miliarder. Jest mocno zaangażowany w promocję MMA w Rosji. To właśnie on w 2017 roku stworzył organizację Russian Cagefighting Championships (RCC), w której Shtyrkov zaistniał. Rok później stworzył sieć klubów w których można uczyć się sambo, zapasów a także boksu, a „Uralski Hulk” został twarzą i szefem tego przedsięwzięcia.

I tutaj właśnie wkracza nasz bohater, który wraz z bokserem Magomedem Kurbanovem (mistrzem WBO wagi junior średniej) zostali wynajęci przez Altushkina do „wygonienia” ludzi z placu budowy. Na nieszczęście dla tych zawodników, na miejscu był również dziennikarz periodyku „Nowaja Gazieta”, który opisał co działo się podczas protestu. Według niego obaj zawodnicy wyzywali i prowokowali protestujących, przeklinali w ich stronę oraz używali siły fizycznej. Jeden z nich zaatakował kobietę, a drugi używał pieprzu w spreju.

Dwa dni temu Ivan Shtyrkov wydał oświadczenie w kontrze do słów dziennikarza, w którym to zamieścił następujący, bardzo dyplomatyczny opis zdarzenia:

Przyszliśmy pomóc strzec ogrodzenia budowy. Z naszej strony nie było żadnych prób konfliktu z tłumem. Żadnych prób. Ktoś jest za budową kościoła, ktoś jest przeciw i nie powinniśmy zapominać by szanować opinie innych ludzi – to są fundamenty zdrowej społeczności. Dyskusje powinny być toczone w pokojowych warunkach, a to co zdarzyło się tamtej nocy, było niedopuszczalne i taka sytuacja nie powinna się już nigdy wydarzyć.

Dla przypomnienia: Uralski Hulk zachorował i wypada z UFC on ESPN+ 7 w St. Petersburgu

Ivan Shtyrkov miał zadebiutować w UFC na gali w Rosji, a jego przeciwnikiem był pokonany przez Jana Błachowicza Devin Clark. Rosjanin jednak wycofał się z walki, bo zachorował krótko przed pojedynkiem.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

5 KOMENTARZE

  1. Dzieciak 17/05/2019 at 08:06Nie ma to jak zaorac park i zbudować kościół :DC:=====================na tym miejscu stał kościół Świętej Katarzyny, który został wysadzony w powietrze przez bolszewików w 1930 roku. chyba logiczne budować świątynię na jego miejscu. a park można otworzyć w innym dogodnym miejscu

  2. Rosja to kwintesencja patologii. Rosja jest wręcz patronką patologi i przestępców.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.