Już w ten weekend do oktagonu UFC wróci niepokonany kuzyn Khabiba Nurmagomedova, Umar Nurmagomedov. Jego rywalem będzie debiutant w klatce organizacji, Bekzat Almakhan, którego ten traktuje bardzo poważnie.

Umar Nurmagomedov to jeden z największych talentów w kategorii koguciej UFC. Niepokonany 28-latek wróci do akcji w ten weekend, kiedy to na gali UFC Vegas 87 zmierzy się z debiutującym w oktagonie Bekzatem Almakhanem. W rozmowie z dziennikarzami przed tym wydarzeniem, Nurmagomedov wypowiedział się na temat swojego rywala i powrotu do klatki MMA po ponad rocznej przerwie.

Nie uważam, że to będzie dla mnie łatwa walka i nie trenowałem w ten sposób. Bardzo ciężko się przygotowywałem. Trenowałem jakbym walczył o tytuł mistrzowski. Nie lekceważę rywala. Dla niego to wielka szansa. Myślę, że jest mocny i sprawdzimy to w ten weekend.

Wszyscy gadają, że nie zasługuję na walki z topem, że nikogo nie pokonałem. Jak to? Mam 4-0 w oktagonie UFC, to niezły wynik. Jak wielu zawodników tak zaczęło tutaj swoją karierę? Nie chcę być zbyt pewny siebie, nie będę mówił, że jestem czołówką, topem. Jeśli ktoś wszedł do UFC i pokonuje rywali to znaczy, że powinien dostać szansę na walkę z czołówką. Nie można gadać, że nie zasłużyłem na coś, bo z nikim nie walczyłem, bo jak mam to zrobić? Merab Dvalishvili o tym mówił – jak mam kogoś pokonać, jeśli nie akceptują walk?

Nurmagomedov (16-0 MMA) jest niepokonany w swojej karierze w MMA. W ostatnim pojedynku wygrał z Raonim Barcelosem przez TKO na gali UFC Vegas 67 w styczniu 2023 roku. 28-latek 9 z 16 wygranych w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem. Obecnie zajmuje on 13. miejsce w rankingu dywizji do 61 kilogramów UFC. Mistrzem tej kategorii wagowej jest Sean O’Malley. Do swoich walk Nurmagomedov przygotowuje się pod okiem wcześniej wspomnianego Khabiba Nurmagomedova czy trenera American Kickboxing Academy, Javiera Mendeza.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Warszawski Antek
Warszawski Antek

Bellator
Featherweight

4,075 komentarzy 20,695 polubień

To może ja zacznę...
Niby Umar, a gadatliwy jakiś :tysoncoffe:

Odpowiedz 3 polubień