Podczas gali UFC Apex ogłoszono, że w 2021 roku, a dokładnie w marcu powróci program The Ultimate Fighter. Organizacja zwlekała z realizacją 29 sezonu, ponieważ plany w poszukiwaniach zawodników pokrzyżowała im pandemia. Dana White wybiera tym razem spośród zawodników kogucich oraz średnich.

Wiadomo już, że kolejna odsłona będzie transmitowana za pomocą platformy ESPN+, w dodatku w najbliższym czasie pojawi się na kanałach ESPN retransmisja 28 sezonu. Trenerzy TUF na rok 2021 nie są jeszcze znani. Oczywiście pomysł — Dana White’s Contender Series ma być kontynuowany, możliwe, że po starcie programu TUF będzie przerwa aż do końca jego emisji.

Jeszcze w maju tego roku było wiele pomysłów na obsadzenie stanowisk trenerskich, głównymi kandydatami mieli być:

  • Kamaru Usman i Colby Covington
  • Kamaru Usman i Jorge Masvidal
  • Israel Adesanya i Paulo Costa
  • Khabib Nurmagomedov i Tony Ferguson/Justin Gaethje

Jak widać obecnie może pozostać w grze tylko i wyłącznie Usman-Covington oraz Ferguson-Gaethje. Najlepszym pomysłem wydaje się zbudowanie rewanżu w kategorii półśredniej. Zarówno Nigeryjczyk, jak i Amerykanin nie chce obdarzyć swojego rywala szacunkiem, a pierwsze starcie przyniosło wiele emocji. Nic dziwnego, jeżeli to oni w ramach budowania drugiego starcia zostaną wybrani na szkoleniowców.

11 KOMENTARZE

  1. Nie wiem jaki sens ma ogłaszać nową edycje bez nazwisk trenerów, gdzie to jest jedyna istotna informacja, która może nakręcić zainteresowanie.

  2. Niby uważam, że TUF się wypalił, ale jak oglądam tą zapowiedź to troszkę się jaram. Tak jak ktoś napisał wyżej, tylko dobrze dobrani trenerzy są w stanie cokolwiek z tego wycisnąć.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.