Podczas gali UFC Apex ogłoszono, że w 2021 roku, a dokładnie w marcu powróci program The Ultimate Fighter. Organizacja zwlekała z realizacją 29 sezonu, ponieważ plany w poszukiwaniach zawodników pokrzyżowała im pandemia. Dana White wybiera tym razem spośród zawodników kogucich oraz średnich.

Wiadomo już, że kolejna odsłona będzie transmitowana za pomocą platformy ESPN+, w dodatku w najbliższym czasie pojawi się na kanałach ESPN retransmisja 28 sezonu. Trenerzy TUF na rok 2021 nie są jeszcze znani. Oczywiście pomysł — Dana White’s Contender Series ma być kontynuowany, możliwe, że po starcie programu TUF będzie przerwa aż do końca jego emisji.

Jeszcze w maju tego roku było wiele pomysłów na obsadzenie stanowisk trenerskich, głównymi kandydatami mieli być:

  • Kamaru Usman i Colby Covington
  • Kamaru Usman i Jorge Masvidal
  • Israel Adesanya i Paulo Costa
  • Khabib Nurmagomedov i Tony Ferguson/Justin Gaethje

Jak widać obecnie może pozostać w grze tylko i wyłącznie Usman-Covington oraz Ferguson-Gaethje. Najlepszym pomysłem wydaje się zbudowanie rewanżu w kategorii półśredniej. Zarówno Nigeryjczyk, jak i Amerykanin nie chce obdarzyć swojego rywala szacunkiem, a pierwsze starcie przyniosło wiele emocji. Nic dziwnego, jeżeli to oni w ramach budowania drugiego starcia zostaną wybrani na szkoleniowców.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.