Jak dowiedzieliśmy się na konferencji prasowej po gali, wczorajsze udane sportowo wydarzenie UFC w Pradze firmowane walką Jana Błachowicza z Thiago Santosem okazało się również sukcesem finansowym największej organizacji MMA na świecie.

Dostosowana pod europejskiego widza rozpiska przyciągnęła na halę O2 Arena w Pradze – 16 583 fanów którzy w kasach zostawili 1 606 176 dolarów. Był to debiut organizacji w Czechach i natychmiastowy sukces. Gala w Pradze okazała się najlepszym wynikiem pod względem liczby widzów i wpływów z bramki spośród dotychczasowych gal z cyklu Fight Night w 2019 roku.

Dla porównania, gala UFC w Phoenix firmowana walką Ngannou vs. Velasquez przyciągnęła na halę 14 269 fanów którzy na bramce zostawili 1 409 447 dolarów. Brazylijska gala UFC w Fortaleza firmowana rewanżowym starciem Assuncao vs. Moraes  przyciągnęła zaledwie 10 040 fanów a debiutancka gala UFC w telewizji ESPN – UFC na Brooklynie z super walką Cejudo vs Dillashaw, 12 152 fanów i 1 231 642 $ wpływów z biletów.

Liczby te wyglądają jeszcze lepiej kiedy porównamy je z galą UFC w Gdańsku z października 2017 roku. Wtedy na hali Ergo Arena podczas gali UFC Fight Night 118 firmowanej walką Darren Tilla z Donaldem Cerrone zasiadło 11 138 fanów a wpływy z bramki wyniosły 677 000 dolarów.

37 KOMENTARZE

 1. Widac bylo w trakcji transmisji, ze duzo ludu bylo. Jak ten wynik wyglada na tle polskich gal UFC ? (Z KSW to nawet nie ma co porownywac :devil smile1:).

 2. Widac bylo w trakcji transmisji, ze duzo ludu bylo. Jak ten wynik wyglada na tle polskich gal UFC ? (Z KSW to nawet nie ma co porownywac :devil smile1:).

  w GDA – 11 tys i…670 tysięcy $. Nokaut 🙁

 3. w GDA – 11 tys i…670 tysięcy $. Nokaut 🙁

  I to z jedna Czeszka na karcie :eddieconspiracy:

  A pozniej sie dziwia, ze UFC nie spieszy sie z powrotem do Polski.

 4. UFC w Pradze z najlepszym wynikiem wpływów z bramki]

  Dostosowana pod europejskiego widza rozpiska przyciągnęła na halę O2 Arena w Pradze – 16 583 fanów którzy w kasach zostawili 1 606 176 dolarów. Był to debiut organizacji w Czechach i natychmiastowy sukces. Gala w Pradze okazała się najlepszym wynikiem pod względem liczby widzów i wpływów z bramki spośród dotychczasowych gal z cyklu Fight Night w 2019 roku.

  Dla porównania, gala UFC w Phoenix firmowana walką Ngannou vs. Velasquez przyciągnęła na halę 14 269 fanów którzy na bramce zostawili 1 409 447 dolarów. Brazylijska gala UFC w Fortaleza firmowana rewanżowym starciem Assuncao vs. Moraes  przyciągnęła zaledwie 10 040 fanów a debiutancka gala UFC w telewizji ESPN – UFC na Brooklynie z super walką Cejudo vs Dillashaw, 12 152 fanów i 1 231 642 $ wpływów z biletów.

  Liczby te wyglądają jeszcze lepiej kiedy porównamy je z galą UFC w Gdańsku z października 2017 roku. Wtedy na hali Ergo Arena podczas gali UFC Fight Night 118 firmowanej walką Darren Tilla z Donaldem Cerrone zasiadło 11 138 fanów a wpływy z bramki wyniosły 677 000 dolarów.

  Skąd takie różnice? u nas 12 tys widzów i 667 000 $ w Pradze ledwo 4 tys więcej i 1,6 mln?

 5. I się dziwić że nie chcą do nas wracać, jak w Pradze taki wynik robią z jednym zawodnikiem z Czech.

 6. I się dziwić że nie chcą do nas wracać, jak w Pradze taki wynik robią z jednym zawodnikiem z Czech.

  Wychodzi na to ,że Pudilova, to taka Helena Vondrackova i Karel Gott czeskiej sceny w jednym :muttley:

 7. Dwójka ludzi okładająca się pięściami i tarzająca w parterze to może wystarczający magnes dla Czechów. Polacy preferują bardziej wysublimowane formy rozrywki, muszą być artysci, duzo świateł i dymu, najlepiej też jeśli walczący nie są wirtuozami, bo są wówczas bardziej zabawni.

 8. Dla porównania, gala UFC w Phoenix firmowana walką Ngannou vs. Velasquez przyciągnęła na halę 14 269 fanów którzy na bramce zostawili 1 409 447 dolarów.

  Błachowicz> Mokebe+Velasquez. Proste 😎

 9. A jak w porownaniu do Pragi wypadl Krakow?

  Kraków predzej można porównywać z galami FEN niż UFC. Tam rozdawano bilety, a na ważeniu upychano widzów na miejscach dla mediów, żeby jakos to wyglądało.

 10. Kraków predzej można porównywać z galami FEN niż UFC. Tam rozdawano bilety, a na ważeniu upychano widzów na miejscach dla mediów, żeby jakos to wyglądało.

  No to juz wiadomo czemu u nas tak rzadko. Poza tym krs1 robi konkurencje. Maja duzy rozglos w Polsce, w Czechach chyba nie maja takiej wiec wszyscy spragnieni duzej gali mma. U nas janusze jak Pudzian nie walczy to nie ogladaja

 11. No to juz wiadomo czemu u nas tak rzadko. Poza tym krs1 robi konkurencje. Maja duzy rozglos w Polsce, w Czechach chyba nie maja takiej wiec wszyscy spragnieni duzej gali mma. U nas janusze jak Pudzian nie walczy to nie ogladaja

  Czesi i Słowacy mają swoje Oktagon i XFN. Bilety się sprzedają dobrze i nawet jakieś freaki zaczęli robić. Jedna z gal XFN miała być w kwietniu we Wrocławiu, ale nie wiem czy rzeczywiście będzie.

 12. Czesi i Słowacy mają swoje Oktagon i XFN. Bilety się sprzedają dobrze i nawet jakieś freaki zaczęli robić. Jedna z gal XFN miała być w kwietniu we Wrocławiu, ale nie wiem czy rzeczywiście będzie.

  Ale chyba nie sa tak duze jak krs1

 13. Ale chyba nie sa tak duze jak krs1

  Nie są. Ale promocję MMA w kraju robią. KRS1 to ewenement m.in. że względu na postać Pudziana.

 14. Czesi i Słowacy mają swoje Oktagon i XFN. Bilety się sprzedają dobrze i nawet jakieś freaki zaczęli robić. Jedna z gal XFN miała być w kwietniu we Wrocławiu, ale nie wiem czy rzeczywiście będzie.

  Na gale XFN 15 z raperami sprzedali ponad 14 000 biletów

 15. Czyli UFC jest w dupie…

  Tylko, że to był sold-out. Tyle miejsc sprzedali ile mieli dostępnych. UFC na kilka godzin przed galą w Pradze sprzedawało dodatkowe miejsca najpewniej nad telebimami, bo tam były pustki.

  Na gale XFN 15 z raperami sprzedali ponad 14 000 biletów

  Dokładnie, radzą sobie coraz lepiej. A wiesz może, czy gala we Wrocławiu dalej aktualna?

 16. Ta Lucie Pudilova musi mieć liczne grono fanów.

  Byłem tylko raz na ksw  materla kahlidov i żaden zawodnik nie dostał takiego dopingu jak tam Pudilova… a gwizdy na żeńskiego fabera przebiły wszytsko

 17. Na gale XFN 15 z raperami sprzedali ponad 14 000 biletów

  Jedyny problem, że podobno wciąż nie do końca wiadomo gdzie podziały się pieniądze z tych biletów 😉 W zasadzie warto by spytać, choćby Grzegorza Siwego czy Czesi się z nim rozliczyli ?

 18. Właśnie leci Iowa vs. Oklahoma w NCAA i tam mają ponad 14 000 widowni. Na zapasach. Taka ciekawostka.

  Na tej zasadzie, że mają do wyboru albo zajęcia albo iść pokibicować?

 19. To był rekord czy nie ?

  Bo wiadomo że rekordy to tylko tam gdzie każdy wie gdzie się rekordy bije!!

  Dobranoc mordeczki

 20. Jedyny problem, że podobno wciąż nie do końca wiadomo gdzie podziały się pieniądze z tych biletów 😉 W zasadzie warto by spytać

  Warto to by spytać zabora o kasę tych biletów, na pewno on wie najwięcej jako szara eminencja rynku biletowego

 21. Wychodzi na to ,że Pudilova, to taka Helena Vondrackova i Karel Gott czeskiej sceny w jednym :muttley:

  Pudilova dostała chyba najgłośniejszy doping jaki słyszałem na żywo dla jednego zawodnika:o o:. Aż mój ziomek się spytał czy to jakaś czeska celebrytka 😆

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.