Anthony Smith zwycięzcą walki wieczoru gali UFC Vegas 15. Były pretendent do tytułu mistrzowskiego w kategorii półciężkiej poddał Devina Clarka za pomocą duszenia trójkątnego w pierwszej rundzie starcia.

Clark rozpoczął bardzo ofensywnie, skrócił dystans z ciosami i przeszedł do klinczu. Smith zdołał jednak skontrować i to on przeniósł walkę na ziemię. Anthony zaszedł za plecy swojemu rywalowi, ale nie zdołał wpiąć haków, przez co ostatecznie stracił pozycję. Devin odwrócił się, teraz to on walczył z góry. Po chwili Smith zaatakował trójkątem z pleców, którym udało mu się odklepać Devina Clarka.

205 lb: Anthony Smith pok. Devina Clarka przez poddanie (trójkąt), runda 1, 2:34

Pełne wyniki gali UFC Vegas 15

Dla Smitha (MMA 34-16) jest to pierwsze zwycięstwo od czerwca 2019 roku, kiedy to „Lionheart” wygrał z Alexandrem Gustafssonem także przez poddanie. Od tego czasu Anthony musiał uznać wyższość Glovera Teixeiry oraz Aleksandara Rakicia. Smith mierzył się w przeszłości o pas UFC w wadze półciężkiej, ale poległ przez jednogłośną decyzję w starciu z Jonem Jonesem na UFC 235.

Devin Clark znany jest polskiej publiczności z gali UFC w Gdańsku, na której Jan Błachowicz poddał Amerykanina. Smith dzisiejszym triumfem przerwał dobrą passę Clarka, który miał za sobą dwa wygrane pojedynki w 2020 roku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.