Według informacji, jaką ujawnił dziennikarz ESPN w poniedziałkowym podcaście DC & Helwani, amerykańska organizacja pracuje nad zestawieniem niezwykle ciekawie zapowiadającego się pojedynku w czołówce kategorii lekkiej pomiędzy Justinem Gaethje i Michaelem Chandlerem.

Na tę chwilę nieznane są jednak żadne szczegóły. Nie wiadomo, w jakim terminie miałoby dojść do tej potencjalnej konfrontacji. Nie można wykluczyć, że byłby to eliminator do walki o tytuł mistrzowski.

Gaethje (MMA 22-3) w maju ubiegłego roku zdobył pas tymczasowy, deklasując wówczas  Tony’ego Fergusona. Pięć miesięcy później stanął do walki unifikacyjnej z Khabibem Nurmagomedovem, którą przegrał przez poddanie. Aktualnie jest sklasyfikowany na drugim miejscu w rankingu.

Zaś Chandler (MMA 22-5) to były czempion Bellatora, który minioną jesienią związał się z UFC. Popularny „Iron” pełnił rolę zawodnika rezerwowego dla pojedynku Nurmagomedova z Gaethje. Finalne zadebiutował na wydarzeniu z numerem 257, gdzie już w pierwszej rundzie znokautował Dana Hookera, otrzymując bonus w wysokości 50 tys. dolarów. Tym imponującym występem zapewnił sobie czwartą pozycję we wspomnianym rankingu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.