Po miesiącach plotek o zestawieniu Tyrona Woodleya z Colbym Covingtonem, największa organizacja MMA na świecie wreszcie potwierdziła taki pojedynek. Były mistrz kategorii półśredniej zawalczy 19 września z „The Chaosem” na gali UFC Vegas 11.

Covington (15-2 MMA) w ostatniej walce musiał uznać wyższość mistrza kategorii półśredniej UFC, Kamaru Usmana na UFC 245. Zawodnik na swoim koncie ma wygrane z m.in. Robbiem Lawlerem, Rafaelem dos Anjosem i Demianem Maią.

Woodley (19-5-1 MMA) stracił pas mistrzowski kategorii półśredniej UFC na rzecz Kamaru Usmana na UFC 235. Po roku wrócił do klatki, aby zmierzyć się z Gilbertem Burnsem. Aktualnie „T-Wood” zajmuje 5. miejsce w rankingu UFC, zaraz za Leonem Edwardsem, z którym miał bić się na nieodbytej gali w Londynie.

Obaj panowie nie darzą się sympatią, o czym w przeszłości dawali znać w wielu wywiadach i w mediach społecznościowych. Pojedynek dwóch czołowych zawodników kategorii półśredniej będzie ważnym starciem w tej dywizji – Woodley zajmuje obecnie 5. miejsce w rankingu, kiedy to Covington jest 2. w zestawieniu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.