Charles Oliveira pokonał Tony’ego Fergusona na gali UFC 256. Brazylijczyk zaprezentował rewelacyjną formę w oktagonie, pewnie zwyciężając przez jednogłośną decyzję. Większość pojedynku toczyła się w parterze, gdzie „Do Bronx” był wyraźnie lepszy od „El Cucuya”.

Brazylijczyk rozpoczął od frontalnego kopnięcia, chwilę później poprawił atakiem na wykroczną nogę Fergusona. Oliveira ruszył agresywniej w stójce, po kilku wymianach Charles obalił swojego przeciwnika. „Do Bronx” znalazł się w górnej pozycji. Oliveira świetnie kontrolował Tony’ego w parterze, udało mu się przejść do dosiadu. Ferguson był bezradny z pleców, musiał koncentrować się na obronie przed kolejnymi uderzeniami ze strony Charlesa. Brazylijczyk obijał rywala łokciami i cały czas utrzymywał się w dominującej pozycji. W ostatnich sekundach rundy Oliveira ruszył po ciasną balachę, Tony zawzięcie walczył o przetrwanie i ostatecznie wytrwał do syreny, choć dźwignia była dokładnie zapięta.

Ferguson zaczął wywierać presję i napierać na Brazylijczyka po rozpoczęciu drugiej rundy. Oliveira tym razem szybciej zdecydował się na przeniesienie akcji do parteru. Na twarzy Charlesa pojawiło się pierwsze rozcięcie. Tony trafił nielegalnym kopnięciem z pleców i walka został wstrzymana. Po konsultacji z lekarzem zawodnicy mogli kontynuować potyczkę. Oliveira kontynuował budowanie przewagi w walce na chwyty. Ferguson skręcał się w poszukiwaniu ucieczki, ale Charles pozostał skupiony i cały utrzymywał przeciwnika na ziemi. Druga odsłona starcia również minęła pod dyktando Brazylijczyka.

Amerykanin zdecydowanie przegrywał na kartach punktowych i musiał szukać skończenia przed czasem w ostatniej rundzie. Po minucie spokojnych wymian w stójce Oliveira popisał się efektownym rzutem i „El Cucuy” ponownie został zmuszony do bronienia się z pleców. „Do Bronx” zapiął duszenie trójkątne, jednak Ferguson i tym razem nie odklepał. Charles odpuścił tę technikę i zajął pozycję boczną. Oliveira utrzymał Fergusona w parterze aż do końcowej syreny. Świetnie dysponowany Brazylijczyk zdeklasował Fergusona na przestrzeni trzech rund i pewnie zwyciężył przez jednogłośną decyzję.

155 lb: Charles Oliveira pok. Tony’ego Fergusona przez jednogłośną decyzję (30-26, 30-26, 30-26)

Charles Oliveira (MMA 30-8, 1 NC) przedłużył swoją passę do 8 zwycięstw z rzędu. Specjalista od brazylijskiego jiu-jitsu wcześniej wygrywał m.in. z Kevinem Lee, Jaredem Gordonem, czy Jimem Millerem. „Do Bronx”, który przed UFC 256 plasował się na 7 miejscu w rankingu wagi lekkiej, jest obecnie jednym z głównych kandydatów do walki o tytuł.

Tony Ferguson przegrał swoje obie walki w 2020 roku. Podczas majowej gali UFC 249 musiał uznać wyższość Justina Gaethje. „El Cucuy” przez długi czas uchodził za jednego z najlepszych zawodników w swojej kategorii wagowej, w latach 2013-2019 wygrał 12 walk z rzędu, był także posiadaczem tymczasowego pasa.

Pełne wyniki gali UFC 256

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.