Mackenzie Dern z kolejnym zwycięstwem w UFC. Utytułowana grapplerka pokonała na gali UFC 256 Virnę Jandirobę przez jednogłośną decyzję. W drugiej rundzie Jandiroba złamała nos Dern po uderzeniu kolanem, jednak uraz nie wpłynął na końcowy rezultat.

Dern była aktywniejszą zawodniczką w początkowej fazie, to ona częściej inicjowała ataki i skracała dystans z kolejnymi ciosami. Mackenzie wywierała presję, jednak Jandiroba umiejętnie unikała zamknięcia pod siatką. W końcu Dern zaatakowała celną kombinacją, zepchnęła rywalkę do defensywy i przeszła do klinczu. Dern docisnęła Virnę do siatki, po krótkiej walce w zwarciu Jandiroba zerwała uchwyt. Mackenzie kontynuowała ataki w stójce, czym podkreśliła swoją przewagę w pierwszej odsłonie starcia.

Po rozpoczęciu drugiej rundy Mackenzie Dern błyskawicznie przeszła do ofensywy. Jandiroba wycofała się pod presją ze strony rywalki, przyjmując przy tym kilka uderzeń na głowę. Dern straciła równowagę i wylądowała na plecach po jednym z kopnięć, ale Virna nie zdecydowała się na wejście do parteru. Mackenzie wstała i przeszła do klinczu. Po powrocie na środek oktagonu zawodniczki wymieniły kilka uderzeń. Jedna z wymian skończyła się trafieniem palcem w oko ze strony Dern i pojedynek został na moment wstrzymany. Po wznowieniu Dern ruszyła agresywnie do przodu, atakując serią ciosów sierpowych. Dern zanotowała udane sprowadzenie. Zawodniczka zaczęła po chwili obficie krwawić z nosa, który okazał się połamany po trafieniu kolanem. Jandiroba kończyła drugą rundę z górnej pozycji, choć Dern do ostatnich sekund zagrażała poddaniem z pleców.

Mackenzie Dern zdecydowała się na próbę sprowadzenia, ale nie udało jej się przenieść akcji na ziemię. Potyczka stała się bardziej wyrównana, Virna zaczęła częściej trafiać Dern, która zwolniła po złamaniu nosa. Mackenzie w końcu zdecydowała się na szarżę, którą udało jej się naruszyć Brazylijkę. Obie panie wylądowały w parterze, jednak Jandiroba zdecydowała się wrócić do stójki. Dern i Jandiroba przed dłuższy czas toczyły aktywną walkę w tej płaszczyźnie, z obu stron padało wiele uderzeń. W końcówce starcia zawodniczki trafiły do parteru. Po trzech rundach sędziowie punktowi jednogłośnie zadecydowali o zwycięstwie Mackenzie Dern.

115 lb: Mackenzie Dern pok. Virnę Jandirobę przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)

Pełne wyniki gali UFC 256

27-letnia Dern (MMA 10-1) występuje w mieszanych sztukach walki od 2016 roku. Po 5 zwycięstwach dołączyła do UFC, gdzie jak do tej pory triumfowała w 5 z 6 pojedynków. Jedyną porażkę w karierze zadała jej Amanda Ribas. Mackenzie ma za sobą udany 2020 rok, w którym wygrała swoje wszystkie trzy walki.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.