Jiri Prochazka udanie zadebiutował w oktagonie UFC. Na walce zamykającej kartę wstępną gali UFC 251, „Denisa” ciężko znokautował byłego pretendenta do tytułu wagi półciężkiej, Volkana Oezdemira.

Szwajcar został znokautowany po 49 sekundach drugiej rundy. Prochazka ruszył agresywnie do przodu, spychając Volkana pod samą siatkę. „Denisa” najpierw ustawił sobie rywala lewym prostym, a następnie wystrzelił potężnym prawym, po którym Oezdemir padł nieprzytomny na ziemię.

205 lb: Jiri Prochazka pok. Volkana Oezdemira przez KO, runda 2, 0:49

Pełne wyniki gali UFC 251

Prochazka jest 27-letnim zawodnikiem kategorii półciężkiej z Czech i może pochwalić się imponującem rekordem zawodowych walk 27-3-1. Większość swojej kariery spędził w organizacjach GCF oraz Rizin, a dzisiejszy występ był dla niego pierwszym pojedynkiem w UFC. Jiri pozostaje niepokonany od 2015 roku, od tegu czasu wygrywał m.in. z Mo Lawalem, Fabio Maldonado, czy CB Dollawayem. Prochazka znany jest ze swojego widowiskowego stylu walki i z umiejętności kończenia walk przed czasem. Czech ma na swoim koncie aż 24 nokauty, a tylko dwa jego starcia dotarły do decyzji sędziów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.