henry cejudo

Henry Cejudo obronił pas mistrzowski wagi koguciej na gali UFC 249 w Jacksonville! „Triple C” znokautował Dominicka Cruza w ostatnich sekundach drugiej rundy tego pojedynku.

Dominick Cruz od samego początku w swoim stylu aktywnie pracował na nogach i starał się punktować niskimi kopnięciami. Cejudo podążał za pretendentem i również koncentrował się na low kickach. W połowie rundy Cruz zaatakował kolanem na korpus, ale Henry wykorzystał moment i przeniósł walkę na ziemię. Cruz błyskawicznie powrócił jednak na nogi. W stójce nie oglądaliśmy wielu celnych ciosów bokserskich, obaj zawodnicy głównie atakowali niskimi kopnięciami.

Były mistrz cały czas „tańczył” po oktagonie, szukając odpowiedniej chwili na wyprowadzenie kombinacji. Cejudo miał na celu ograniczenie mobilności rywala poprzez mocne kopnięcia na wykroczną nogę. „Triple C” nieustannie wywierał presję na pretendencie i starał się zamykać go przy siatce. Walka została wstrzymana po zderzeniu głowami, które spowodowało rozcięcie na czole aktualnego mistrza. Lekarz pozwolił na kontynuowanie pojedynku. Krótko po wznowieniu Cejudo posłał Cruza na deski za pomocą kolana. Henry nie wypuścił okazji z rąk i przypieczętował zwycięstwo na kilka sekund przed końcem drugiej rundy. Dominick Cruz starał się jednak podnosić na nogi i po przerwaniu nie mógł pogodzić się z decyzją sędziego ringowego.

Henry Cejudo pok. Dominicka Cruza przez TKO, runda 2, 4:58 | walka o pas |

Dla Cejudo była to pierwsza obrona pasa wagi koguciej, wywalczonego w czerwcu zeszłego roku w starciu z Marlonem Moraesem. Cruz na gali UFC 249 wszedł do oktagonu po raz pierwszy od 2016 roku, kiedy to stracił tytuł na rzecz Cody’ego Garbrandta.

W wywiadzie po dzisiejszej walce Henry Cejudo ogłosił zakończenie kariery.

13 KOMENTARZE

 1. 0 niespodzianki. Tak to jest jak się rozdaje TSy za zasługi z przeszłości. Liczę teraz na poważnych pretendentów. Cejudo – Sterling/Yan/Sandhagen. Czekam na którąś z tych opcji

 2. Ważniejszym i ciekawszym newsem dla świata sportu i kibiców niż jego …zwycięstwo jest ogłoszenie zakończenia karierym które przyjmuję z radością

 3. Cejudo – Sterling/Yan/Sandhagen. Czekam na którąś z tych opcji

  W sumie już nieważne. Miałem opóźnionego streama xD

 4. Brawo dla Cejudo ale jezeli faktycznie teraz przejdzie na emeryture nie podejmujac Yana czy Sterlinga to wyglada to troche lipnie. Sciaga Cruza z emerytury, chce walk z Aldo ale juz z czolowka swojej wagi nie bardzo. Buu

 5. Ważniejszym newsem niż jego …zwycięstwo jest ogłoszenie zakończenia kariery

  Mam nadzieję, że nie na długo, dodał trochę kolorytu UFC tymi swoimi krasnalskimi harcami

 6. Ta emerytura to taka ściema w ramach testu ile osób będzie chciało jego powrotu,a tu się okaże,że nikt się nie upomina :jarolaugh:

 7. Myślałem, że Cruz na emeryturę. Najlepiej to oddać całą wagę do innych organizacji i wziąć w zamian kilku askrenów.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.