Podczas wrześniowej gali Elite MMA Championship 5 w Dusseldorfie do klatki powróci Tymoteusz Łopaczyk. Polak weźmie udział w czteroosobowym turnieju wagi półśredniej, w którym nagrodą jest 10 tysięcy dolarów.

Jak napisał sam Łopaczyk w mediach społecznościowych, losowanie zawodników do par turniejowych odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Artur Ostaszewski, menadżer Łopaczyka, komentując tę informację napisał:

Tymek leci na głębsze wody. Mocno obsadzony, czteroosobowy turniej zaczyna się już 05.09. Wierzę w Tymka i wiem, że jeszcze będziemy razem robić wielkie rzeczy.

Poza Polakiem w turnieju wezmą udział: Ismail Naurdiev (MMA 19-4), zawodnik, który ostatnie cztery walki stoczył pod banderą UFC, Pavel Kusch (MMA 23-7), która w roku 2018 brał udział w sezonie organizacji PFL oraz Amiran Gogoladze (MMA 10-1), który ma za sobą pięć wygranych z rzędu, w tym cztery dla organizacji M-1.

Łopaczyk (MMA 7-1) do zawodowego świata MMA trafił w roku 2016. Wcześniej walczył amatorsko, gdzie dwa razy zdobył tytuł mistrza Polski. Od czasu profesjonalnego debiutu stoczył już 8 pojedynków, z których 7 wygrał. Pochodzący z Bielawy zawodnik w tym roku bił się już 4 razy, a w ostatnim pojedynku pokonał Michała Golasińskiego (8-5) przez techniczny nokaut na gali FEN 26 we Wrocławiu.

Zobacz również: Erko Jun wraca do klatki! Przeciwnikiem na gali w Dusseldorfie będzie Damian Olszewski

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.