Trzy odcinku programu „Tylko Jeden” za nami. Podczas ostatniego epizodu poznaliśmy dwa kolejne starcia eliminacyjne, które zobaczymy w kolejnych dwóch tygodniach. Piotr Walawski (7-4-1) zmierzy się z Bartłomiejem Gładkowiczem (6-0), natomiast Michał Sobiech (3-0) skrzyżuje rękawice z Karolem Weslingiem (0-0).

Zobacz kulisy programu „Tylko Jeden”:
Walawski zawodową karierę rozpoczął w styczniu 2016 roku na gali TFL 8, gdzie jednogłośną decyzją sędziów pokonał Krzysztofa Mielniczuka. W kolejnym starciu Walawski zmierzył się jednak z Cezarym Kęsikiem, z którym przegrał w drugiej rundzie. W następnych pojedynkach „Leda” pokonywał między innymi Roberta Lau, Artura Skrzypca czy Krzysztofa Marczuka, przegrywał natomiast z Mateuszem Symoczką czy Adamem Biegańskim. W ubiegłym roku Piotr Walawski stoczył trzy pojedynki – w czerwcu przegrał decyzją sędziów z Jarosławem Lechem, w sierpniu ciosami odprawił Nikolego Jovanovica, w listopadzie natomiast zremisował z Marcinem Kostrubcem.

Gładkowicz to jeden z kilku niepokonanych zawodników wśród uczestników programu „Tylko Jeden”. Karierę w zawodowym MMA rozpoczął w kwietniu 2017 roku, pokonując przed czasem Krzysztofa Jankowiaka. Od tamtej pory stoczył on łącznie sześć pojedynków, z których wszystkie zwyciężył. „Clark Kent” w swojej karierze wystąpił na takich galach, jak Slugfest, Envio Fight Night czy Gala Sportów Walki. W ostatnim pojedynku jednogłośną decyzją sędziów pokonał Sebastiana Jarońskiego. Wcześniej pokonywał między innymi Damiana Domachowskiego czy Daniela Lewandowskiego.

Sobiech rozpoczął zawodową karierę w czerwcu 2018 roku. Od tamtej pory stoczył trzy pojedynki, z których wszystkie zwyciężył. W debiucie Sobiech już w pierwszej rundzie pokonał przez nokaut Sebastian Rajewskiego. W ostatnim pojedynku Michał Sobiech otrzymał możliwość wystąpienia w głównym pojedynku krakowskiej gali Wieczór Walk 5. 25-latek w drugiej rundzie pokonał wtedy ciosami Przemysława Fajera.

Wesling to jedyny uczestnik programu „Tylko Jeden” bez walki w zawodowym MMA na swoim koncie. Według informacji prasowej Karol Wesling ze sportem związany jest od 7. roku życia, jednak wyłącznie sporty walki trenuje od 18. roku życia. Trzy lata temu u Weslinga wykryto nowotwór w lewej komorze serca. Po operacji i sześciu miesiącach rehabilitacji wrócił on na matę, gdzie doskonali swoje umiejętności. Na swoim koncie ma tytuły Mistrza Polski Kickboxingu WKSF i UFR, Mistrza Polski MMA „Time of Masters” oraz złoty medal Pucharu Europy Mazovia CUP w formule MMA.

Pojedynki, które odbyły się w programie:
Odcinek 1 – Marcin Krakowiak pokonał Pawła Kiełka przez poddanie (duszenie gilotynowe) w rundzie pierwszej
Odcinek 2 – Tomasz Romanowski pokonał Mariusza Radziszewskiego decyzją sędziów
Odcinek 3 – Adrian Bartosiński pokonał Kamila Dołgowskiego przez przerwanie lekarza po pierwszej rundzie

Zawodnicy z awansem do półfinałów:
Marcin „Krakus” Krakowiak (7-1)
Tomasz „Tommy” Romanowski (9-7)
Adrian „Bartos” Bartosiński (7-0)

Zawodnicy wyeliminowani:
Paweł Kiełek (9-5-1, 1 NC)
Mariusz „Radzik” Radziszewski (17-17-2)
Kamil „Kamas” Dołgowski (5-0)

Pozostali w programie:
Piotr „Leda” Walawski (7-4-1)
Karol Wesling (0-0)
Bartłomiej „Clark Kent” Gładkowicz (6-0)
Michał „Dr Beast” Sobiech (3-0)

Przeczytaj relacje z poprzednich odcinków:
>>> Tylko Jeden: lekarz przerwał walkę! Adrian Bartosiński pokonał Kamila Dołgowskiego
>>> Tylko Jeden: rewanż za walkę z 2009 roku. Tomasz Romanowski pokonał Mariusza Radziszewskiego
>>> Tylko Jeden: Marcin Krakowiak poddał Pawła Kiełka. 24-latek wyeliminowany z programu

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.