Już 11 marca odbędzie się 23 wydarzenie z pod szyldu brytyjskiej organizacji Fight Star Championship. Na karcie walk znalazło się 3 zawodników z Polski – Michał Chojnacki, Alex Ozga oraz Krystian Wójcik. Na galach FSC mieli w przeszłości okazję występować tacy zawodnicy jak Alex Lohore, Amir Albazi, Simeon Powell, Modestas Bukauskas czy bracia Farid i Javid Basharat.

O walce Ozgi (Am. MMA 0-0), która znajduje się najniżej ze starć Polaków na karcie wiadomo zdecydowanie najmniej. Będzie to jego debiut w formule MMA. W jego rekordzie nie widnieją żadne amatorskie starty lecz nie można wykluczyć ich istnienia. Ozga podejmie debiutanta z Anglii, Will’a Cox’a. Pojedynek odbędzie się w limicie kategorii półśredniej.

Drugim Polakiem, który 11 marca przekroczy próg klatki będzie Michał Chojnacki (Am. MMA 2-3). 20-latek z Ozorkowa ma na swoim koncie 3 pojedynki stoczone na brytyjskiej ziemii. Przed rozpoczęciem zagranicznych startów, wystąpił na gali ALMMA 80 w 2015 roku. Dwie dotychczas odniesione wygrane rozstrzygał przed wybrzmieniem ostatniej syreny. Na gali ALMMA 80 znokautował Mateusza Muszyńskiego w pierwszej odsłonie starcia. Z kolei na lokalnym angielskim wydarzeniu poddał w drugiej rundzie Matty’ego Davisa. Nadchodzący pojedynek będzie kolejnym występem Chojnackiego w formule amatorskiej.

Ostatnim z reprezentantów naszego kraju będzie Krystian Wójcik (Am. MMA 2-0). 24-letni półśredni jest zdecydowanie najciekawiej wyglądającym zawodnikiem z całej trójki Polaków. Ma on na swoim koncie dwie walki, jedną pod banderą Fight Star Championship, drugą w organizacji Golden Ticket Fight Promotions. Obydwa starcia zakończył przed upływem czasu. W lipcu 2022 roku znokautował Lucę Cumbo, a dwa miesiące później wygrał z Callum’em Turberfieldem za pomocą poddania. Nadchodzący pojedynek będzie trzecim startem odbytym w czasie 8 miesięcy. Zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej dalszemu rozwojowi kariery zawodnika New Wave Academy.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of ShavkatCHAMP
ShavkatCHAMP

Jungle Fight
Bantamweight

211 komentarzy 316 polubień


Już 11 marca odbędzie się 23 wydarzenie z pod szyldu brytyjskiej organizacji Fight Star Championship. Na karcie walk znalazło się 3 zawodników z Polski - Michał Chojnacki, Alex Ozga oraz Krystian Wójcik. Na galach FSC mieli w przeszłości okazję występować tacy zawodnicy jak Alex Lohore, Amir Albazi, Simeon Powell, Modestas Bukauskas czy bracia Farid i Javid Basharat.

O walce Ozgi (Am. MMA 0-0), która znajduje się najniżej ze starć Polaków na karcie wiadomo zdecydowanie najmniej. Będzie to jego debiut w formule MMA. W jego rekordzie nie widnieją żadne amatorskie starty lecz nie można wykluczyć ich istnienia. Ozga podejmie debiutanta z Anglii, Will'a Cox'a. Pojedynek odbędzie się w limicie kategorii półśredniej.

Drugim Polakiem, który 11 marca przekroczy próg klatki będzie Michał Chojnacki (Am. MMA 2-3). 20-latek z Ozorkowa ma na swoim koncie 3 pojedynki stoczone na brytyjskiej ziemii. Przed rozpoczęciem zagranicznych startów, wystąpił na gali ALMMA 80 w 2015 roku. Dwie dotychczas odniesione wygrane rozstrzygał przed wybrzmieniem ostatniej syreny. Na gali ALMMA 80 znokautował Mateusza Muszyńskiego w pierwszej odsłonie starcia. Z kolei na lokalnym angielskim wydarzeniu poddał w drugiej rundzie Matty'ego Davisa. Nadchodzący pojedynek będzie kolejnym występem Chojnackiego w formule amatorskiej.

Ostatnim z reprezentantów naszego kraju będzie Krystian Wójcik (Am. MMA 2-0). 24-letni półśredni jest zdecydowanie najciekawiej wyglądającym zawodnikiem z całej trójki Polaków. Ma on na swoim koncie dwie walki, jedną pod banderą Fight Star Championship, drugą w organizacji Golden Ticket Fight Promotions. Obydwa starcia zakończył przed upływem czasu. W lipcu 2022 roku znokautował Lucę Cumbo, a dwa miesiące później wygrał z Callum'em Turberfieldem za pomocą poddania. Nadchodzący pojedynek będzie trzecim startem odbytym w czasie 8 miesięcy. Zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej dalszemu rozwojowi kariery zawodnika New Wave Academy.

Odpowiedz polub

click to expand...