Popularny trener i głównodowodzący klubu Kings MMA – Rafael Cordeiro pomaga w powrocie na ring Mike’owi Tysonowi. 53-latkek co prawda wraca tylko do walk pokazowych, ponieważ chce uzbierać pieniądze na cele charytatywne. W ostatnim czasie w swoich mediach społecznościowych ”Bestia” umieściła nagranie ukazujące jego obecną formę na tarczach u Cordeiro. Zagraniczni dziennikarze sportów walki od razu poprosili o komentarz słynnego trenera, co do umiejętności Tysona – podziwu nie zabrakło.

Kiedy zobaczyłem po raz pierwszy, że jego prawy sierpowy nadchodzi…
Zobaczyłem swoje życie, taki błysk przed oczami. Widziałem swoją żonę, córki oraz psa.

 

Na początku w sumie nie wiedziałem czego się spodziewać po człowieku, który od 10 lat nie uderzał w tarcze. Nie oczekiwałem, że zobaczę go z taką szybkością i dynamiką, nie wiedziałem, że od 20 lat nic się nie zmieniło.

Mało tego, uważam, że trzeba mu załatwić dobrego zawodnika do sparingów. To nie może być ktoś od czapy, nieprzygotowany. Jak Mike dostanie kogoś takiego, to nic z gościa nie zostanie. On ma moc na innym poziomie.

W swojej karierze trenowałem wielu ciężkich bokserów, mam do nich ogromny szacunek, ale Mike w tym momencie uderza tak mocno, jak Wanderlei Silva. Dodam jeszcze, że przyjąłem ten jego prawy sierpowy na tarcze i stwierdzam, że mógłby nim kogoś zabić.

Na razie nie wiadomo z kim mógłby zmierzyć się ”Żelazny Mike”. Cóż, w ostatnich dniach mówiono także o powrocie Evandera Holyfielda, który z Tysonem ma wiele wspólnego. Kto wie, może obaj panowie zgodzą się na pojedynek pokazowy i tym samym uzbierają pieniądze na cele charytatywne.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.