Karolina Kowalkiewicz przegrała przez decyzję sędziowską na gali UFC w Auckland z Yan Xiaonan. Już na początku walki Polka doznała poważnej kontuzji oka. Jak się okazało, od pierwszej minuty walki musiała walczyć ze złamaną kością oczodołu. Po walce zabrał głos trener zawodniczki, Łukasz Zaborowski.

Mega ciężko mi coś napisać bo to po prostu ciężki moment i nie chodzi o wynik, chodzi o to jak bardzo igramy z losem walcząc w klatce jak dużo jesteśmy w stanie położyć na szali żeby zrealizować swoje marzenia i cele. Karolina od pierwszej minuty walki musiała walczyć pewnie z niewyobrażalnym bólem, wyobraźcie sobie ze jedno oko nie reaguje i patrzy w jeden punkt a drugie się rusza i widzisz 2/3 inne obrazy jednocześnie… Dodatkowo ból, który rozsadza Ci głowę i przed Tobą przeciwnik który chce Cię zniszczyć.

To co zrobiła i jeszcze próby ataku na nogi w trzeciej rundzie żeby wygrać walkę to było niesamowite. Pytanie czy powinienem sam to przerwać? Nie mam pojęcia do teraz, bo gdy wchodziłem do klatki nie zwróciłem uwagi ze to oko się nie rusza (stałem frontem wiec wyglądało podobnie do drugiego). KK myślała ze to przetarcie i zaraz wróci wzrok, lekarz który wszedł dał dupy bo po walce w szpitalu dowiedzieliśmy się ze lekarz w klatce powinien to przerwać po podstawowym badaniu.

Masz pieniądze i fajne życie ale dalej pchasz się do tej klatki, a potem siedzisz w szpitalu i zastanawiasz się czy nie stracisz wzroku i co Ci po tych pieniądzach? I najgorsze co możesz usłyszeć jako trener od takiego zawodnika to pytanie czy jeszcze będzie mógł walczyć i się zastanawiasz co on kur*a pier*oli? Właśnie prawie straciłaś wzrok. Prawdziwa wojowniczka dajmy jej odpocząć, zrobiła swoje i cokolwiek postanowi to uszanujmy to. Dzięki za wszystkie wiadomości od zawodników z całego świata jak i od nas z kraju i oczywiście kibiców tego poje*anego sportu.

Dla Kowalkiewicz (12-6 MMA) była to czwarta przegrana z rzędu w oktagonie największej organizacji MMA na świecie. W przeszłości Polka mierzyła się z Joanną Jędrzejczyk w walce o pas mistrzowski kategorii słomkowej UFC. Przegrała przez decyzję sędziowską. Na swoim koncie ma wygrane z m.in. Rose Namajunas, Randą Markos czy Felice Herrig. Poza UFC występowała w m.in. KSW czy Invicta FC.

🇬🇧 scroll the pic Mega ciężko mi coś napisać bo to po prostu ciężki moment i nie chodzi o wynik, chodzi o to jak…