19 kwietnia w Las Vegas ma dojść do pojedynku, na który czeka niewątpliwie cały świat MMA. Na UFC 249 Tony Ferguson spróbuje odebrać pas mistrzowski kategorii lekkiej z rąk Khabiba Nurmagomedova. W przeszłości panowie byli zestawieni ze sobą już kilka razy, lecz z różnych przyczyn walka nigdy nie doszła do skutku. Eddie Bravo, jeden z trenerów Fergusona, w programie JRE wypowiedział się na temat zestawienia jego podopiecznego z Rosjaninem.

Trenujemy do walki z Khabibem już długi czas. Zawsze przygotowujemy się na najgorszy możliwy scenariusz. Khabib na pewno jest najtrudniejszym wyzwaniem. To prawdopodobnie najlepszy zapaśnik z ground-and-pound w historii. To najtrudniejsze zadanie w MMA dla naszego teamu BJJ, „10th Planet”.

Khabib jest niepokonany – to jeden z najlepszych zawodników w historii MMA. Musicie jednak pamiętać o tym – było kilka pojedynków gdzie Khabib nie walczył jak to ma w zwyczaju. Przykładowo starcie z Gleisonem Tibau – wyglądało to inaczej niż ludzie przewidywali. W niektórych walkach wygląda inaczej niż zwykle. Tak samo było w pojedynku z Rafaelem dos Anjosem – nie mógł zrobić tego co ma w zwyczaju. Nie mógł przejść jego gardy, Brazylijczyk nie dawał się też łatwo obalać.

Tony trenuje zapasy przez całe swoje kur*a życie. Jest ogromna różnica między zapasami Conora a Tony’ego. Tony będzie atakował próbami d’Arce z różnych kątów, przy próbach obaleń… Khabib musi się o to martwić.

Mam ogromny szacunek dla Khabiba – ten gość jest szalony! Tony ma jednak bardzo dużo broni. Prawdopodobnie najwięcej broni w historii UFC.

Na UFC 249 odbędą się także takie pojedynki jak Uriah Hall vs. Jacare Souza czy Rose Namajunas vs. Jessica Andrade II.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.