Mimo, że Khabib Nurmagomedov i Dustin Poirier uważają, że to Tony Ferguson powinien dostać kolejną walkę o pas mistrzowski kategorii lekkiej z wygranym ich pojedynku, prezydent UFC nie jest pewny przyszłości „El Cucuy”. Dana White zapytany przez ESPN o przyszłość Fergusona stwierdził, że ten miał kilka ofert od organizacji, których nie przyjął. Jeśli będzie on gotowy, dostanie walkę o tytuł.

Słuchaj, jeśli Tony Ferguson będzie gotowy, dostanie walkę o pas mistrzowski. Tony dostał od nas wiele ofert, których nie przyjął. Jeśli będzie chętny to zawalczy o tytuł.

Okazje, o których mówi White to zapewne potencjalna walka z Maxem Hollowayem, która miała być zaoferowana Fergusonowi przed Dustinem Poirierem. „El Cucuy” miał odrzucić szansę walki z mistrzem kategorii piórkowej o tymczasowy pas mistrzowski kategorii do 70 kilogramów.

Mówiło się także o tym, że UFC chciało, aby Ferguson był potencjalnym zastępstwem do walki o pas mistrzowski kategorii lekkiej na UFC 242, jednakże jak stwierdził sam Amerykanin, chce on otrzymać własną okazję do walki o tytuł mistrzowski oraz pełne przygotowania pod odpowiedniego rywala.

Ferguson wygrał 12 ostatnich walk z rzędu. „El Cucuy” to były tymczasowy mistrz kategorii lekkiej UFC. W swojej karierze mierzył się z m.in. Kevinem Lee, Anthonym Pettisem, Donaldem Cerrone czy Rafaelem dos Anjosem.

21 KOMENTARZE

 1. Dobra dość mam tej telenoweli. Dawać przechujowi walkę o pas. Ostatnio sobie przypomniałem walke muzlima z Connnnorem, to przecież miłośnik kąpieli z kuzynami jest mielony w 3 ostatnich rundach.

 2. Łysy cały czas kombinuje jak to zrobić, żeby dać gościowi walkę o pas zawodnikowi po porażkach i braku wygranej od trzech lat.

  Tutaj Tony 12 walk z rzędu wygrane z elitą.

  Co wybrać, co wybrać :zakręcony:

  :mamed:

 3. Łysy cały czas kombinuje jak to zrobić, żeby dać gościowi walkę o pas zawodnikowi po porażkach i braku wygranej od trzech lat.

  Tutaj Tony 12 walk z rzędu wygrane z elitą.

  Co wybrać, co wybrać :zakręcony:

  :mamed:

  I jak nie zrobić kuku Khabibowi,  bo biedny wpierdol by jeszcze zebrał i potężny sambista rekordzik sobie popsuje.

 4. Dobra dość mam tej telenoweli. Dawać przechujowi walkę o pas. Ostatnio sobie przypomniałem walke muzlima z Connnnorem, to przecież miłośnik kąpieli z kuzynami jest mielony w 3 ostatnich rundach.

  Nie wiesz co mówisz… Tony z pleców walczy bardzo ofensywnie (kręci się jak głupi) co może być gwoździem do trumny w walce z zapaśnikiem klasy Khabiba. Ferguson w walce z Kevine Lee pokazał że potrafi się wpakować na glebie w poważne tarapaty.

  Nie to, żebym nie uwielbiał Fergusona bo to świr, psychol i jeden z bardziej widowiskowych fighterów. Jednak uważam, że wiele osób tutaj zwyczajnie go przecenia prawdopodobnie z tego powodu, iż nie mierzył się jeszcze z zapasiorem pokroju Kebaba.

  Dla mnie to zestawienie to 60/40 dla Ruska

 5. Nie wiesz co mówisz… Tony z pleców walczy bardzo ofensywnie (kręci się jak głupi) co może być gwoździem do trumny w walce z zapaśnikiem klasy Khabiba. Ferguson w walce z Kevine Lee pokazał że potrafi się wpakować na glebie w poważne tarapaty.

  Nie to, żebym nie uwielbiał Fergusona bo to świr, psychol i jeden z bardziej widowiskowych fighterów. Jednak uważam, że wiele osób tutaj zwyczajnie go przecenia prawdopodobnie z tego powodu, iż nie mierzył się jeszcze z zapasiorem pokroju Kebaba.

  Dla mnie szanse takiego zestawienia to 60/40 dla Ruska

  Tony wjedzie w Khabiba tak mocno, że nawet jego ojcu zrobi bąbelka. On jest tak nakręcony na tą walkę, że jakby po wszystkim odgryzł mu ucho to bym się nie zdziwił. Niech żyje i walczy jak najdłużej! :conorsalute:

 6. Wierze w Dżastina, ale wiemy, że tylko ktoś (pojebany) o nieszablonowym mysleniu może zatrzymać Kebaba.

  Tony to jedyna opcja na zatrzymanie fana kąpieli.

 7. Dobrze, że Tony odrzucił walkę z Hollowayem, bo wskoczył na jego miejsce  bardziej zasłużony zawodnik, Poirier. W sensie sportowym, walka Ferguson vs Holloway byłaby żartem przy tym kogo pokonał Poirier. A Tony i tak dostanie walkę o pas. Najlepiej by było jakby zawodnicy z innych wag, nie toczyli pojedynków o pas w innych kategoriach, bez wcześniejszej walki z topem. Dlatego odrzucenie walki przez Fergusona wyszło na dobre, dla całej kategorii lekkiej.

 8. Szacuje że Ferguson będzie musiał przejść Gaethjego, zrobić rewanż z Kevinem Lee gdy ten wróci do lekkiej, rewanż z Cerrone i obić jakiegoś debiutanta….i może wtedy dostanie walke o jakiegoś interima.

  Z całym szacunem dla Fergusona  to jednak 70/30 na Khabiba. Ferguson niby wywodzi się z zapasów i gdzie te zapasy są? Tony nie ma nokautującego ciosu poza tym jakie ciosy? Że niby Khabib miałby z nim boksować?

  Po tym jak Lee z nim jechał z góry ( zanim się sam nie zajeździł) ktoś uważa że Tony przetrwa parter z Khabibem?

 9. Szacuje że Ferguson będzie musiał przejść Gaethjego, zrobić rewanż z Kevinem Lee gdy ten wróci do lekkiej, rewanż z Cerrone i obić jakiegoś debiutanta….i może wtedy dostanie walke o jakiegoś interima.

  Z całym szacunem dla Fergusona  to jednak 70/30 na Khabiba. Ferguson niby wywodzi się z zapasów i gdzie te zapasy są? Tony nie ma nokautującego ciosu poza tym jakie ciosy? Że niby Khabib miałby z nim boksować?

  Po tym jak Lee z nim jechał z góry ( zanim się sam nie zajeździł) ktoś uważa że Tony przetrwa parter z Khabibem?

  W cos wierzyc trzeba. Prosciej sie zyje 😉

 10. Zalosne sa te teksty Dejny. Kurwa, Tony wygral juz interima. Ile trzeba lysej fujarze udowadniac ze jest sie najlepszym? Tony i dlugo dlugo nikt w walce o pas

 11. A dla mnie akurat w starciu z Tiramisu jest Tony. Kondycyjnie to nie ma na niego nikogo, do tego zawsze może porozcinać nawet z dołu Khabiba ostrymi łokciami. No, a nawet jakby jakimś cudem pogromca hydraulika to przetrwa, to zawsze w piątej rundzie el Przechuj może go złapać za kostkę, a tego bał się nawet Werdum.

  :conorsalute:

 12. Tylko 3 osoby mogą w tej wadze rozjebać Kebaba:

  1)Ferguson

  2)Król Konkord I (jeśli poprawi kondycje)

  3)Portier dziś ujebie Kabuba

  A poza nimi np Colba czy Usman jakby zeszli wagę niżej, Romero ewentualnie Jon Gones Bones. Więc nie wiem skąd zachwyty nad nim.

 13. Tony cyborg ich jeszcze wszystkich poustawia jak trzeba.

  Co to jest to SnapJitsu? To jakaś nowa sztuka walki, którą Tony wynalazł? Pytam serio

 14. Co to jest to SnapJitsu? To jakaś nowa sztuka walki, którą Tony wynalazł? Pytam serio

  Snap – urywać, łamać, pękać, targać

  Wszystko się zgadza.

 15. Co to jest to SnapJitsu? To jakaś nowa sztuka walki, którą Tony wynalazł? Pytam serio

  Tony to bardzo artystyczna dusza on ma swój świat 😛

 16. Dobrze, że Tony odrzucił walkę z Hollowayem, bo wskoczył na jego miejsce  bardziej zasłużony zawodnik, Poirier. W sensie sportowym, walka Ferguson vs Holloway byłaby żartem przy tym kogo pokonał Poirier. A Tony i tak dostanie walkę o pas. Najlepiej by było jakby zawodnicy z innych wag, nie toczyli pojedynków o pas w innych kategoriach, bez wcześniejszej walki z topem. Dlatego odrzucenie walki przez Fergusona wyszło na dobre, dla całej kategorii lekkiej.

  Ktoś Ty? :whodefuk:

  W sumie sensownie napisałeś :conorsalute:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.