Wiele walk nie doszło finalnie do skutku, ale o prawdziwym pechu może mówić Teofimo Lopez oraz George Kambosos. Panowie w 2021 roku byli zestawiani wiele razy, ale jeszcze nie znaleźli się między linami. Teraz mamy już datę ich pojedynku z pewnym promotorem – Eddie Hearnem.

Finalnie dojdzie do starcia Teofimo Lopeza i George Kambososa Jr w wadze lekkiej. Od początku roku obu pięściarzy próbowano zestawić pod promocją Top Rank oraz Triller. Niestety, żaden z promotorów nie był wstanie zagwarantować odpowiednich wypłat oraz odpowiedniego przygotowania wydarzenia na czas. Teraz okazało się, że nad pojedynkiem objął władzę Eddie Hearn z grupy Matchroom Boxing. Wiedząc, że Brytyjczyk jest solidnym menedżerem nic nie stoi już na przeszkodzie. 27 listopada platforma streamingowa DAZN wyemituje bój o mistrzostwo świata wagi lekkiej.

Teofimo Lopez sławę zyskał dzięki wspaniałemu występowi przeciwko Vasiliyemu Lomachenko. Amerykanin nie dał szans Ukraińcowi na pełnym dystansie i stał się niekwestionowanym mistrzem świata kategorii lekkiej. Co prawda, nie chciał on dać rewanżu byłemu czempionowi, ponieważ ten sam nie zawarł w kontrakcie klauzuli rewanżowej. Tym sposobem zaczął negocjować pojedynki z innymi rywalami i padło na George Kambososa.

Teraz, Kambosos jest ciężkim wyzwaniem. George to niezwykle utalentowany pięściarz. W ostatniej walce pokonał Lee Selby’ego i utorował sobie drogę do mistrzostwa. Tego zawodnika szczególnie cechuje wytrzymałość oraz świetna kondycja. Swoje walki toczy z odwrotnej pozycji, jednak w starciu z Lopezem będzie underdogiem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Vvallachia
Vvallachia

UFC
Light Heavyweight

16,435 komentarzy 36,501 polubień

Prawie rok na dupie bo nie mogą uzgodnić daty :muttley:

Odpowiedz polub