Tuż przed nadchodzącą galą KSW 54 doszło do zmiany w walce wieczoru tego wydarzenia. Kontuzjowanego Shamila Musaeva w starciu z Mateuszem Gamrotem zastąpił Marian Ziółkowski.

Maciej Kawulski, jeden z szefów KSW, uważa jednak, że taka zmiana zapewnia równie dobre starcie na szczycie wagi lekkiej, o czym powiedział w rozmowie dla serwisu .

Smutne, że zmiana jest konieczna, ale na szczęście nie jest to „zapchajdziura” tylko walka, która jest pełnowartościowym pojedynkiem o pas. Ta walka zadowoli również ludzi, którzy lubią oglądać MMA dla emocji, a nie dla trofeów.

Kawulski dodał również jak zapatruje się na postać Mariana Ziółkowskiego.

Osobiście bardzo kibicuje Marianowi. Uważam, że to jest jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w swojej kategorii wagowej i jeden z niewielu zawodników w Polsce, który w ogóle ma szansę „rozmawiać w ringu” z Mateuszem Gamrotem, który jest doskonałym fighterem. Teraz jest w jednym z najlepszych życiowych momentów, jeśli chodzi o formę, timing, głowę, przygotowanie, szacunek do klatki i przeciwnika. Ma wszystkie elementy potrzebne do tego, aby długo ten pas bronić.

Gala KSW 54 z walką Gamrot vs Ziółkowski odbędzie się już 29 sierpnia. Dla Mateusza Gamrota ma to być ostatnie starcie w kontrakcie z polską organizacją. Po tej walce „Gamer” planuje rozważyć różne oferty z rynku, ale też od dawna mówi o tym, że chciałby spróbować swoich sił w organizacji UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.