Już dzisiaj odbędzie się gala UFC on ESPN+ 18 w Kopenhadze, na której swój kolejny pojedynek w oktagonie stoczy Michał Oleksiejczuk. Rywalem Polaka będzie Ovince Saint Preux.

Poniżej przedstawiamy typowania redaktorów i czytelników zagranicznych portali, dotyczące występu „Lorda” na zbliżającej się gali.

bloodyelbow.com

Redaktorzy portalu Bloody Elbow okazali się jednogłośni, wszyscy zgodnie przewidują zwycięstwo Michała Oleksiejczuka w pojedynku z Ovincem Saint Preux.

Redaktorzy głosujący na Oleksiejczuka: Ed, Shak, Mookie, Dayne, Nick, Stephie, Zane, Phil

Redaktorzy głosujący na Saint Preux:

Mookie Alexander: Myślę, że skończyłem już ufać OSP. Walka z Krylovem była naprawdę jasną oznaką fizycznego upadku z jego strony. Typ: Michał Oleksiejczuk przez TKO, runda 2

Zane Simon: Problemem dla OSP może być tempo tej walki, ostatnio miewał on problemy z zawodnikami, którzy potrafią utrzymać formę po zakończeniu pierwszej rundy. Oleksiejczuk jest dosyć mały jak na wagę półciężką, ale ma wytrzymałą szczękę, a dzięki mniejszym gabarytom zyskuje na kondycji i szybkości. OSP zawsze ma szanse na przechylenie szali zwycięstwa jednym zabójczym ciosem, ale do tej pory Oleksiejczuk potrafił przyjmować tego typu uderzenia i odprawiać swoich rywali za pomocą świetnego boksu. Typ: Michał Oleksiejczuk przez decyzję

mmamania.com

Jesse Holland: Ciężko nie ekscytować się tym, co zaprezentował mocno bijący Polak w swoich trzech występach w oktagonie. Wpadka z klomifenem po zwycięstwie przez jednogłośną decyzję nad Khalilem Rountree była oczywistym niepowodzeniem, ale Oleksiejczuk pomścił wszystko, nokautując Giana Villante oraz Gadzhimurada Antigulova. Jest szybki, silny i co najważniejsze, agresywny. Mogłoby mu to przeszkodzić w starciu z OSP z 2014 roku, ale w sobotę najprawdopodobniej doprowadzi go do zwycięstwa. Saint Preux mógłby bezpiecznie punktować prostymi, dzięki swojemu zasięgowi ramion (80 cali, o 6 cali więcej niż u Oleksiejczuka), ale jego stójka nie jest na tyle ułożona, żeby mógł to być plan na całe 15 minut walki. OSP wraca po dwóch przegranych starciach, w których od początku do końca prezentował się fatalnie. Nie mam za dużo zaufania do słabnącego Ovince’a, który pewnie podda się mocy „Lorda” w trakcie pierwszej rundy. Typ: Michał Oleksiejczuk

sportskeeda.com

Scott Newman: Jak do tej pory, Michał Oleksiejczuk zaprezentował niesamowitą siłę w stójce. Chętnie uderza zarówno na głowę, jak i w ciało, o czym boleśnie przekonał się Gian Villante w lutym tego roku.

Defensywa Polaka wydaje się mieć sporo braków. W celu uniknięcia ciosów woli uciekać spoza zasięgu rywala lub odchylać się, zamiast korzystać z balansu głową i pracy na nogach. Jego mocna szczęka i siła ciosu jednak wszystko wynagradza.

Czy OSP posiada odpowiednie umiejętności, żeby pokonać Polaka? Jeszcze kilka lat temu, być może tak. Saint Preux w swoim najlepszym okresie był znakomitym atletą, który miałby szansę na skontrowanie Oleksiejczuka w stójce lub na obalenie i przetestowanie jego parteru. Problem jest taki, że ten okres już minął, a Ovince jest 36-letnim zawodnikiem z ponad dekadą startów za sobą.

W szczególności słabnie jego wytrzymałość i to w szybkim tempie. Został znokdaunowany w 3 z 4 ostatnich walk. Dodatkowo jest wolniejszy niż przed laty. Są to bardzo niepokojące aspekty przed starciem z szybkim i silnym uderzaczem, jakim jest Oleksiejczuk. To nie jest walka niemożliwa do wygrania dla kogoś tak doświadczonego jak OSP, ale po prostu nie jestem przekonany, że będzie on w stanie wytrzymać mocne ciosy „Lorda” na przestrzeni trzech rund, bez wylądowania znokautowanym na deskach. Typ: Michał Oleksiejczuk przez KO, runda 2

mmajunkie.com

W redakcyjnym typowaniu portalu MMAJunkie, wyraźnym faworytem do zwycięstwa okazał się Michał Oleksiejczuk, który został wskazany przez 10 z 13 redaktorów. Głosowanie czytelników było zdecydowanie bardziej wyrównane, 51% osób wybrało w swoim typowaniu Polaka.

Redaktorzy głosujący na Oleksiejczuka: Simon Head, Nolan King, Dan Tom, Simon Samano, Ken Hathaway, Mike Bohn, John Morgan, Farah Hannoun, Abbey Subhan, Dave Doyle

Redaktorzy głosujący na Saint Preux: Brian Garcia, George Garcia, Matt Erickson

Czytelnicy: 51% głosów na Michała Oleksiejczuka

combatpress.com

Jeff Wall: Michał Oleksiejczuk

Matt Petela: Michał Oleksiejczuk

tapology.com

Według czytelników strony tapology.com, Michał Oleksiejczyk jest wyraźnym faworytem starcia z OSP. 76% spośród wszystkich 1590 typujących przewiduje, że to ręka Polaka powędruje do góry podczas sobotniej gali. Większość osób jest zdania, że „Lord” wygra po raz kolejny przez nokaut.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.