Już jutro odbędzie się gala UFC Fight Night: Ortega vs Korean Zombie na wyspie Yas, podczas której swój swój debiutancki pojedynek w oktagonie stoczy Mateusz Gamrot. Rywalem Polaka będzie Guram Kutateladze, dla którego walka z byłym podwójnym mistrzem KSW również będzie pierwszym występem w organizacji UFC.

Poniżej przedstawiamy typowania redaktorów i czytelników zagranicznych portali, dotyczące występu Gamrota na zbliżającej się gali.

Zobacz więcej: O której godzinie Mateusz Gamrot wejdzie do klatki UFC? Informacje o transmisji walki Polaka

mmamania.com

Patrick L. Stumberg: Nie jest to być może aż tak bardzo interesujące starcie jak początkowe zestawienie Gamrota z Mustafaevem, ale pojedynek Polaka z Kutetaladze wciąż można nazwać ciekawym pojedynkiem dwóch obiecujących zawodników. Kutateladze będzie miał przewagę w sile i szybkości uderzeń. Gruzin dysponuje większą smykałką do walki w stójce, co może pomóc mu w skończeniu jak do tej pory niepokonanego „Gamera”. Na nieszczęście Gurama, jeśli Gamrot postawi w tej walce na swoje zapasy, to Gruzin nie będzie miał okazji na zrobienie użytku ze swoich pięści. Kutateladze ma tendencję do wycofywania się w stronę siatki i atakowania krótkimi zrywami, co Gamrot może z łatwością wykorzystać do obalania swojego rywala idealnie w tempo.

Kutateladze musi wciągnąć Mateusza w otwarte wymiany albo zaprezentować defensywne zapasy na wysokim poziomie, czego jak do tej pory jeszcze nie zrobił. Tylko dzięki tym sposobom będzie mógł wykorzystać swoją mocną stójkę. Gamrot jest jednak zbyt doświadczonym zawodnikiem, żeby wdać się w niepotrzebne wymiany ciosów, a także posiada zbyt wysokie umiejętności, żeby Guram był w stanie bronić jego sprowadzeń. Spodziewam się, że Mateusz wygra przez pewną decyzję, wykorzystując do tego walkę przy siatce i w parterze. Typ: Mateusz Gamrot przez jednogłośną decyzję

combatpress.com

Jaewon Paik: Mamy listę naprawdę świetnych zawodników, którzy zadebiutują jutro w oktagonie UFC, ale chciałbym się skupić na jednym z nich i jest to Mateusz Gamrot.

Gamrot wyjdzie do walki w kategorii lekkiej z nieskazitelnym rekordem 17-0. Uchodzi on za jednego z najbardziej przyszłościowych zawodników z Polski. Do jego najważniejszych osiągnięć zalicza się dwa zwycięstwa z doświadczonym Normanem Parke, który kiedyś występował w UFC. Gamrot domknął trylogię wygrywając przez TKO w trzeciej rundzie i zadając Parke’owi pierwszą porażkę przez techniczny nokaut w karierze. Mateusz ma solidną stójkę i nie obawia się grapplingu, więc niezwykle interesujące będzie jak poradzi sobie w najmocniejszej kategorii wagowej w UFC. Podczas sobotniego wydarzenia z pewnością nie będzie miał jednak łatwego wyzwania.

Rywal Gamrota, Guram Kutateladze, powiększy coraz liczniejsze grono Gruzinów w UFC. Jego celem jest sprawienie sensacji i odniesienie sukcesu w walce z Polakiem. Choć jego ostatnia walka trwała zaledwie 44 sekundy, to zdążyliśmy ujrzeć wysoką klasę jaką prezentuje Kutateladze. Płynnie porusza się na nogach i pokazał ostatnio, że potrafi przetrwać kryzys podczas starcia. Był zamroczony i przyjął kilka mocnych uderzeń zanim samemu znokautował swojego rywala. Ten pojedynek najpewniej będzie wojną w stójce, która ma duże szanse na zostanie jedną z najlepszych walk gali. Typ: Mateusz Gamrot

Matt Petela: Być może jestem nieco stronniczy przez moje polskie korzenie, ale najbardziej ekscytuję się debiutem Gamrota. Jego rekord robi wrażenie, wygrywał z czołowymi zawodnikami we Wschodniej Europie i został podwójnym mistrzem organizacji KSW. Wokół osoby Kuteteladze pojawia się więcej znaków zapytania. Nie będę jednak zdziwiony jeśli się rozwinie i osiągnie w UFC coś więcej niż tylko stoczenie kilku walk. Typ: Mateusz Gamrot

sportskeeda.com

Scott Newman: Obaj zawodnicy zadebiutują na UFC podczas jutrzejszej gali, a wybieranie faworyta w takich pojedynkach zawsze bywa podchwytliwe. Po zapoznaniu się ze wszystkimi materiałami, skłaniam się jednak w kierunku zwycięstwa pochodzącego z Polski Mateusza Gamrota. Wydaje się bardziej ułożonym zawodnikiem w każdym aspekcie walki, dysponuje rekordem 17-0 i wyniósł wiele doświadczenia z występów dla silnej organizacji jaką jest KSW. Gamrot ma wystarczająco dużo argumentów, żeby pokonać Kutateladze, najprawdopodobniej przez decyzję. Typ: Mateusz Gamrot przez decyzję

tapology.com

Według użytkowników strony tapology.com, Mateusz Gamrot jest zdecydowanym faworytem starcia z Gruzinem. Aż 92% spośród wszystkich 1437 typujących przewiduje, że to ręka Polaka powędruje do góry podczas sobotniej gali. Jest to najwyższa przewaga procentowa spośród wszystkich jutrzejszych zestawień, co oznacza, że Mateusz jest uznawany za największego faworyta gali UFC on ESPN+ 38. Większość osób jest zdania, że Gamrot zwycięży poprzez decyzję. Wśród grona osób faworyzujących Gurama Kutateladze, KO/TKO było najczęściej wybieranym sposobem zakończenia pojedynku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.