14 sierpnia na rynek trafiła czwarta odsłona serii EA Sports UFC i wszystko wskazuje na to, że już w pierwszych tygodniach sprzedaży odniosła sukces.

Jak poinformowała firma analityczna NPD Group EA Sports UFC 4 było drugim najlepiej sprzedającym się tytułem miesiąca w Stanach Zjednoczonych. Wynik ten obejmuje zarówno sprzedaż internetową, jak i stacjonarną.

Mat Piscatella, analityk rynku gier wideo w firmie NPD poinformował również, że EA Sports UFC 4  ustanowiło nowy rekord sprzedaży w miesiącu premiery dla tytułu UFC wydanego przez Electronic Arts.

W sierpniu czwarta odsłona serii EA Sports UFC została pokonana w USA jedynie przez grę Madden NFL 21, stworzoną również przez Electronic Arts.

Pierwsza część gry z serii EA Sports UFC miała swoją premierę w roku 2014, a na jej okładkę trafili: Jon Jones i Alexander Gustafsson. EA Sports UFC 2 z Conorem McGregorem i Rondą Rouse na okładce trafił do sprzedaży w roku 2016.  Ostatnia część serii, EA Sports UFC 3, miała swoją premierę w lutym roku 2018. Okładkę tego wydania zdobił Conor McGregora z dwoma pasami na ramionach.

Zobacz również: EA Sports prezentuje tryb kariery w UFC 4 (WIDEO)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.