Już w najbliższą sobotę w Kanadzie odbędzie się gala UFC 240, na której Krzysztof Jotko stoczy swój dwunasty pojedynek w oktagonie. Przeciwnikiem Polaka będzie reprezentant gospodarzy Marc-Andre Barriault.

Poniżej przedstawiamy typowania redaktorów i czytelników zagranicznych portali, dotyczące występu Jotki na zbliżającej się gali.

sportskeeda.com

Scott Newman: Podobnie jak w przypadku co-main eventu, tutaj również lepszy przeciwnik wydaje się być poza zasięgiem dla reprezentanta Kanady. Barriault zadebiutował w UFC w maju na ostatniej kanadyjskiej gali. Pokładano nadzieje, że jego kowadło w łapie przyniesie mu brutalne zwycięstwo, jednak tak się nie stało, a zamiast tego przegrał przez decyzję z Andrew Sanchezem.

Jasne, Barriault miał kilka dobrych momentów w tamtej walce. Był w stanie zatrzymać obalenia Sancheza w drugiej rundzie i trafić kilkoma mocnymi ciosami, nie udało mu się jednak skończyć rywala przed czasem. I to tyle. Jaki jest jego problem w nadchodzącym pojedynku? Jotko jest podobnym wojownikiem do Sancheza, ale w moim odczuciu jest znacznie lepszy.

Być może Sanchez ma przewagę w samych zapasach, ale powiedziałbym, że Jotko jest ogólnie lepszym grapplerem, a co najważniejsze, nie walczy w stylu ” lay and pray”. Jak przekonał się Alen Amedovski w kwietniu, Jotko z górnej pozycji jest niesamowicie agresywny, chętnie przetrzymuje przeciwnika na plecach i bezlitośnie obija go łokciami i ciosami.

Polak w zasadzie zrobił to samo z Thalesem Leitesem, który również jest doskonałym grapplerem. Jotko przegrał niedawno 3 walki, ale w dwóch z nich do momentu nokautu wyglądał lepiej od rywala – z Uriah Hallem i Bradem Tavaresem. Jotko nie jest złym uderzaczem, sam nokautował przeciwników w przeszłości, ale czasami za bardzo się odsłania.

Oznacza to, że Barriault ma tutaj szanse na zwycięstwo. Jeśli uda mu się uniknąć prawdziwego lania od Jotki w parterze, a później wejdzie z Polakiem w otwarte wymiany lub sam trafi jakąś mocną serią, to nigdy nie wiadomo – Jotko może polec będąc pod presją. Nie jest to jednak łatwe zadanie, nie bez powodu Jotko był kiedyś uważany za czarnego konia dywizji do 185 funtów.

Opierając się na walce z Sanchezem, nie jestem pewien czy Barriault da radę powstrzymać rywala przed skróceniem dystansu, a jeśli Polak dotrze chociaż do klinczu, może stamtąd obalać. Niespodzianka i zwycięstwo Barriault przez nokaut nie jest niemożliwe, ale osobiście tego nie widzę. Typ: Krzysztof Jotko przez poddanie, runda 2

bleacherreport.com

Scott Harris: Krzysztof Jotko wrócił po roku przerwy oraz trzech porażkach z rzędu, odnosząc niczym się niewyróżniające zwycięstwo nad kimś o imieniu Alen Amedovski. Marc-Andre Barriault jest nieco bardziej znanym zawodnikiem. Wokół Jotki pojawiło się niegdyś trochę „hype’u” z powodu jego kickboxingu i serii pięciu zwycięstw. Zwycięstwem w sobotę uda mu się rozpocząć nową passę. Typ: Krzysztof Jotko przez jednogłośną decyzję

Jonathan Snowden: Często jest to niezrozumiałe, dlaczego walka pomiędzy dwoma nijakimi zawodnikami ląduje na karcie głównej gali PPV, za którą UFC każe swoim fanom płacić. To jest jeden z tych przypadków. Typ: Krzysztof Jotko przez jednogłośną decyzję

Nathan McCarter: Dołączę do reszty ekipy w typowaniu Krzysztofa Jotki. Nie spodziewam się tutaj kandydata do zdobycia bonusu za walkę wieczoru, ale z chęcią się zaskoczę. Szykuje się tutaj bardzo wyrównany 15-minutowy pojedynek w stójce. Jotko okaże się lepszy w kluczowych momentach starcia i zyska przychylność sędziów. Typ: Krzysztof Jotko przez jednogłośną decyzję

fansided.com

Thomas Albano: Nie można tutaj zbytnio polegać na statystykach, biorąc pod uwagę, że Barriault stoczył w UFC zaledwie jedną walkę. Warto jednak odnotować, że Jotko ma 3 cale przewagi w zasiegu. Barriault w swoim debiucie zadał 4,6 znaczących ciosów na minutę, ale drugie tyle przyjął od rywala. Jotko średnio notuje co najmniej jedno obalenie na pojedynek, jest też dobry w obronie przed sprowadzeniami, jednak Barriault w swoim poprzednim występie zastopował większość prób przeniesienia walki do parteru.

Jeżeli Jotko będzie w stanie niwelować siłę Barriault, to powinien popisać się ogólnie lepszym występem od Kanadyjczyka i zwyciężyć przez decyzję. Typ: Krzysztof Jotko przez decyzję

combatpress.com

Matt Petela: Krzysztof Jotko

Chris Huntemann: Krzysztof Jotko

tapology.com

W typowaniu na stronie tapology.com, faworytem do zwycięstwa jest Krzysztof Jotko, którego wskazało 77% z 1072 wszystkich głosujących. Użytkownicy serwisu najchętniej typowali wygraną Polaka przez decyzję sędziowską.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.