Aż czternaście medali przywieźli Polacy z Mistrzostw Świata w Grapplingu, które odbywały się w Kazachstanie. Pięć złotych medali, cztery srebrne i pięć brązowych to ostateczny bilans reprezentantów naszego kraju. Drużynowo oznacza to drugie miejsce w formule GI, gdzie o 36 punktów wyprzedzili nas Rosjanie, natomiast na trzeciej pozycji znaleźli się Ukraińcy. Jeśli chodzi natomiast o formułę NO GI, znaleźliśmy się na czwartej pozycji, pod Kirgistanem, Ukrainą oraz Rosją.

Medale zgarnęli również zawodnicy, których kibice bardziej kojarzą z występów w mieszanych sztukach walki. Daniel Skibiński (14-5) zgarnął srebrny medal w kategorii do 84 kilogramów, a Michał Piwowarski (3-1) wywalczył srebro w kategorii powyżej 100 kilogramów.

Po wygranych złotych medalach ze zwycięzcami porozmawiał Darek Matyja z Polskiego Radia:

Przyznam szczerze, że nie do końca w siebie wierzyłam, ponieważ poprzednie dwie walki z nią przegrałam i to przed czasem. Ale obrałam teraz inną taktykę. Walczyłam nie po „judocku”, tylko BJJ bardziej. Wiedziałam, że ona sobie gorzej z tym poradzi. Zaskoczona jestem. – powiedziała po wygranej Anna Augustyn-Mitkowska.

Troszkę bardziej uwierzyłam się w siebie, trochę zmieniłam swoją grę. Jeszcze bardziej zaczęłam się inspirować Gracie jiu-jitsu. Bardzo prostym jiu-jitsu, fundamentami. Bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać. Kluczowe było to, żeby wciągnąć do gardy, czyli zawalczyć swoją grą. Podglądałam przeciwniczkę na rozgrzewce i widziałam, jeśli będę z góry, to może być ciężko przejść jej gardę. Dlatego chciałam zawalczyć swoją starą pozycją – powiedziała po wygranej Magdalena Loska.

Udało mi się moimi firmowymi akcjami zakończyć. Wcześniej szedłem do nogi, zaatakowałem balachą. Pierwszy raz zderzyłem się z kimś tak silnym w swojej kategorii, ale na szczęście też się udało – powiedział Mateusz Szczeciński.

To była niesamowita przygoda. Było bardzo dużo walk. Wczoraj cztery walki, dzisiaj sześć. Podczas tej ostatniej nie miałam siły wyjść. Dużo tutaj dało wsparcie Kuby, który zdobył dwa brązowe medale. Wsparcie całej kadry to jest coś niesamowite, gdy się ich słyszy. Czy poszło tak, czy tak, zawsze jest wsparcie. Bardzo chciałam podziękować rodzinie za wszystko – powiedziała Zofia Szawernowska po zdobyciu dwóch złotych medali.

Złote medale:
Anna Augustyn-Mitkowska (53 kg – GI)
Zofia Szawernowska (58 kg – GI)
Zofia Szawernowska (58 kg – NO GI)
Magdalena Loska (71 kg – GI)
Mateusz Szczeciński (77 kg – GI)

Srebrne medale:
Magdalena Loska (71 kg – NO GI)
Daniel Skibiński (84 kg – NO GI)
Paweł Nędzi (84 kg – GI)
Michał Piwowarski (+100 kg – GI)

Brązowe medale:
Wojciech Pająk (66 kg – GI)
Magdalena Zaszczudłowicz (+71 kg – NO GI)
Jakub Witkowski (71 kg – GI)
Jakub Witkowski (71 kg – NO GI)
Sebastian Maciejewski (+100 kg – NO GI)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.