Były pięściarz i pretendent do tytułu mistrza Polski w wadze ciężkiej w boksie, Izu Ugonoh, zadebiutuje w MMA podczas gali KSW 54. Utytułowany kickbokser zmierzy się 29 sierpnia w pierwszej walce dla KSW z Francuzem portugalskiego pochodzenia, Quentinem Domingosem.

Tuż przed nadchodzącym starciem KSW opublikowało zabawny materiał, w którym Izu Ugonoh uczy Quentina Domingosa różnych zwrotów w języku polskim.

Izu Ugonoh postanowił nauczyć Quentina Domingosa kilku zwrotów, które mogą przydać mu się w najbliższych dniach w Polsce.

Pochodzący z Gdańska zawodnik ma za sobą bogatą karierę w sportach uderzanych. Ugonoh ma na koncie tytuły mistrza Europy oraz świata amatorów w formule K-1. Wielokrotnie stawał również na najwyższym stopniu podium w mistrzostwach Polski w kickboxingu. Po udanej przygodzie z tą formułą walki, 34-latek zdecydował się porzucić kopnięcia i skupić się na samych uderzeniach. W boksie zawodowym dorobił się 18 zwycięstw w kategoriach junior ciężkiej oraz ciężkiej. W 2019 roku stanął do walki o pas mistrza Polski królewskiej kategorii wagowej, ale przegrał i wtedy zdecydował się na zmianę dużych rękawic na te mniejsze do MMA. Izu od wielu miesięcy przygotowuje się do debiutu w nowej formule walki w warszawskim klubie WCA Fight Team, gdzie ma okazję trenować m.in. z Janem Błachowiczem czy Damianem Janikowskim.

Zobacz również: WIDEO: Zapowiedź walki Izu Ugonoh vs Quentin Domingos na KSW 54

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.