Chael Sonnen na swoim kanale na portalu YouTube podzielił się przemyśleniami na temat ostatnich wydarzeń związanych z Conorem McGregorem. Zawodnik MMA i jeden z najlepszych publicystów w branży przyrównał Irlandczyka do wielkiego iluzjonisty, który sprzedaje widzom nie umiejętności, a coś bardziej nieuchwytnego i tajemniczego.

Każdy, kto jest w tej branży skuteczny, coś sprzedaje. I nie mówię tutaj o stronie sportowej, ciosach, kopnięciach i tych wszystkich bzdetach – w tym każdy jeden jest dobry. Goście, którzy są skuteczni w tej branży… każdy z nich coś sprzedaje. Jednakże gość, który raz ci coś sprzeda, nigdy nie powie, co to właściwie jest. To na zawsze pozostanie lewą ręką magika. Goście, którzy są dobrzy nigdy nie zdradzą ci swoich sztuczek i nie wyjawią sekretów tego biznesu. I nawet w dniu, w którym będą musieli odwrócić się do widowni, oni znów zawrócą i obrócą się pod odpowiednim kątem – bo będą wiedzieli coś, o czym ty nie masz pojęcia. Za każdym razem, kiedy lewa ręka magika jest w ruchu, wiesz, że coś kryje się w prawej.

W dalszej części wypowiedzi “The American Gangster” stwierdził, że tym, co faktycznie McGregor sprzedał masom była władza. Lecz nie faktyczna, gdyż według związanego z Bellatorem fightera “The Notorious” nie ma w świecie MMA realnej władzy. Według Sonnena Irlandczyk sprzedał wszystkim iluzję władzy i tę właśnie iluzję przyrównał do triku z rękawa.

Wielu ludzi uważa, że Conor sprzedał nam swoje umiejętności. Owszem, on ma wielkie umiejętności, lecz nie to nam sprzedał. Wielu ludzi uważa, że to jego pewność siebie. Owszem, on ma olbrzymią pewność siebie, lecz nie zarobił dzięki niej ani dolara. Rzeczą, którą sprzedał McGregor, rzeczą, która znajduje się w prawej ręce magika, gdy ten sprawia, abyś patrzył na lewą, jest władza. Conor Mcgregor nie ma jednak władzy w tym biznesie. Nigdy nie miał nikogo na kontrakcie, nigdy nie zwolnił nikogo znaczącego z kontraktu. Nigdy nie prosił o przysługę w imieniu kogoś innego niż on sam. On nie ma władzy w tej branży. Lecz ty jesteś przekonany, że ją posiada. Własnie to ci sprzedał. Sprzedał władzę. >To ja decyduję, z kim walczę<; >ja decyduję, kiedy walczę<; >ja dostanę udziały< ; >ja podejmuję decyzje<. To wszystko jest odpowiednią perspektywą, trikiem, lecz działa. Wielu zawodników wycofuje się, mówiąc: >to jest to, czego chce Conor… na pewno tak będzie.< Widziałem ludzi z mediów, którzy prosperują w tym biznesie niemal od zawsze i którzy mówili: >no wiecie, Conor ma wszystkie zabawki<. I nie zarzucam w tym miejscu niczego McGregorowi – wręcz przeciwnie! Conor ogląda ten materiał. Między nami, magikami, on wie, że mam rację. Jedyną rzeczą, którą sprzedał… tą wielką sztuczką iluzjonisty, która kryje się w prawym rękawie, gdy wszyscy widzowie patrzą na lewą rękę… tym trikiem była iluzja władzy, której nigdy nie posiadał.

McGregor (MMA 21-4) od kilku dni jest na emeryturze. Tak przynajmniej ogłosił na swoim profilu w portalu Twitter. Bycie na emeryturze nie przeszkadza mu jednak w toczeniu internetowych potyczek z aktywnymi fighterami, w tym z aktualnym mistrzem kategorii lekkiej, Khabibem Nurmagomedovem. To właśnie z nim Irlandczyk stoczył swą ostatnią walkę podczas UFC 229. Przegrał wówczas przez uciskówkę na szczękę w czwartej rundzie.

WRESTLING || JUDO

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.